VILA MIHAIL (74)

Во срцето на Касандра, на околу 4 часа возење од Скопје, во заливот Торонеос, се наоѓа едно од најживописните летувалишта на Халкидики – Полихроно.
Познато е по кристалното, тиркизно море, плитко, создадено за детски водени лудувања, како и по бујната медитеранска вегетација. Тука ќе најдете некои од најубавите плажи на првиот крак на Халкидики, место совршено за семеен одмор Може да уживате во големиот број крајбрежни таверни и барови, но и да прошетате во околните места и плажи, бидејќи локацијата е навистина идеална. Многубројни супермаркети, пекарници ви се на дофат, па нема да ви недостига ништо. Во Полихроно има и аптека и амбуланта, па сигурни сте во секој поглед. Во продолжение ви ја претставуваме вила Михаил

Вила Михаил се наоѓа во мирниот дел на Полихроно, на 200м од плажа. Располага со 9 апартмани, 3 на приземје, 3 на прв кат и 3 на втор кат..

Секој апартман е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Во спалната има два одвоени кревети и во кујната има кревет на спуштање.. Користењето на климата е вклучено во цената.



 

Вила Михаил

Ноќевања

 Редовна цена

         Промо цена

20.05-07.05.2023

7

          108€

                 90€

27.05 – 03.06.2023

7

          125€

               100€

03.06 – 10.06.2023

7

          165€

               132€

10.06 – 17.06.2023

7

          205€

              164€

17.06 – 24.06.2023

7

          285€

              228€

24.06 – 01.07.2023

7

          315€

              252€

01.07 – 08.07.2023

7

          355€

              284€

08.07 – 15.07.2023

7

          365€

              292€

15.07 – 22.07.2023

7

          425€

              340€

22.07 – 29.07.2023

7

          469€

              375€

29.07 – 05.08.2023

7

          469€

              375€

05.08 – 12.08.2023

7

          469€

              375€

12.08 – 19.08.2023

7

          469€

              375€

            19.08 – 26.08.2023

7

          425€

              340€

26.08 – 02.09.2023

7

          365€

              292€

02.09 – 09.09.2023

7

          305€

              244€

09.09 – 16.09.2023

7

          215€

              172€

16.09 – 23.09.2023

7

          175€

              140€

23.09 – 30.09.2023

7

          125€

              100€

Во цената на аранжманот е вклучено:
-7 ноќевања во вила Mихаил
-Користење на клима

Во цената на аранжманот не е вклучено: 

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен 40 еур / 30 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. 30Еур / 25 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување


Напомени:

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Цените во табелата не се со пресметан попуст од 20%
-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
-За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин.
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.