• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

Coral Blue Beach*** (22)

Ценовник валиден за резервации од 12.05.2022

Термин

Услуга

DBL

Bungalow

Family BB

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера 

26.06 - 03.07.2022

7 HB

385 €
308 €

405 €
352 €

420 €
378 €

03.07 - 10.07.2022

7 HB

425 €

445 €

460 €

10.07 - 17.07.2022

7 HB

465 €

485 €

500 €

17.07 - 24.07.2022

7 HB

495 €

519 €

550 €

24.07 - 31.07.2022

7 HB

519 €

539 €

579 €

31.07 - 07.08.2022

7 HB

519 €

539 €

579 €

07.08 - 14.08.2022

7 HB

519 €

539 €

579 €

14.08 - 21.08.2022

7 HB

519 €

539 €

579 €

21.08 - 28.08.2022

7 HB

499 €

519 €

550 €

28.08 - 04.09.2022

7 HB

429 €

449 €

485 €

04.09 - 11.09.2022

7 HB

349 €

365 €

395 €

11.09 - 18.09.2022

7 HB

279 €

295 €

325 €


Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена


Цената вклучува:                                

 • 7 ноќевања со појадок и вечера 
 • Две деца до 11.99 години - Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)     

Цената не вклучува:

 

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                     
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ; 
 • Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;

 

 

Напомена за резервации со попусти:

 

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

 

 

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 40 €

Битола 35 €

Време на поаѓање превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

Време на поаѓање превоз од Битола за Халкидики (секоја Недела):

Велес 40 €


• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )

Штип 40 €


• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица


Радовиш 40 €


• 04:00 h Скопје (Дрводекор)


Струмица 40 €


• 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)


Неготино 40 €


• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)


Смоквица 40 €

 

• 05:40 h Смоквица 

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

Граничен премин 
 Богородица 40€

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Превозот оди на релација Скопје - Геракини - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти – Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.


Задолжителна допла за туристичка такса за сите хотели во Грција (се плаќа на лице место):
 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;