Coral Blue Beach*** (22)

Координати 40.27074260478382, 23.44301272883603

Локацијата, песочната плажа, уредувањето на околината и објектите, бистрата и плитка вода се причината што хотелот е погоден за одмор за било која возрасна група, од најмали до најстари. За фамилиите со мали деца. Ако го посакувате одморот од соништата “со деца а одморени”, Coral Blue Beach е вистинскиот избор за вас. 
  

Сите соби се опремени со клима уред, телевизор (локални ТВ канали, телефон, Wi - Fi интернет (со доплата), фрижидер / мини бар, сеф, фен за коса, купатило со туш, балкон или тераса. Постелнината, перниците и бројот на крпи во собата е во согласност со бројот на легла во истата.

Приватна плажа, песочна. За секоја соба 1 чадор и 2 лежалки на плажа со минимум нарачка од 5 еур.

Double Room: Брачен лежај или две одвоени легла (едно до друго) - максимум сместување 2 возрасни и 1 дете до 12 години на дополнително легло;
Bungalow: брачен лежај или две одвоени легла и кревет на спрат или едно дополнително легло - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99) или 3 возрасни;
Family Room with bunk bed: Брачен лежај или одовоени кревети и кревет на спрат - максимум сместување 2 возрасни + 2 деца (0 - 11.99 години) или 3 возрасни;
 

 

Тип на дополнително легло: На расклопување;

Чистење на собите: Согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција. 

Напомена: Во сите соби има можност за детско креветче (baby cot) - 5 € на ноќ - со претходно барање од клиентите и одобрување од страна на хотелот.

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

Термин

Услуга

DBL

Bungalow

Family BB(bunk bed)

Цена по лице за 7 ноќевања со појадок и вечера

28.05 - 04.06.23

7 HB

210 €

230 €

245 €

04.06 - 11.06.23

7 HB

240 €

250 €

265 €

11.06 - 18.06.23

7 HB

329 €

349 €

364 €

18.06 - 25.06.23

7 HB

349 €

369 €

384 €

25.06 - 02.07.23

7 HB

399 €

419 €

434 €

02.07 - 09.07.23

7 HB

439 €

459 €

474 €

09.07 - 16.07.23

7 HB

479 €

499 €

519 €

16.07 - 23.07.23

7 HB

559 €

579 €

605 €

23.07 - 30.07.23

7 HB

565 €

579 €

605 €

30.07 - 06.08.23

7 HB

565 €

579 €

605 €

06.08 - 13.08.23

7 HB

565 €

579 €

605 €

13.08 - 20.08.23

7 HB

565 €

579 €

605 €

20.08 - 27.08.23

7 HB

525 €

549 €

569 €

27.08 - 03.09.23

7 HB

469 €

489 €

509 €

03.09 - 10.09.23

7 HB

359 €

379 €

394 €

10.09 - 17.09.23

7 HB

320 €

340 €

355 €

17.09 - 24.09.23

7 HB

260 €

280 €

295 €


Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност  по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена


Цената вклучува:                                

 • 7 ноќевања со појадок и вечера 
 • Две деца до 11.99 години - Бесплатно
 • Користење на клима уред
 • Интернет на бар на плажа и во лоби на хотелот
 • Паркинг (во согласност со слободни места во моментот)     

Цената не вклучува:

 • Туристичка такса од 1,5 еур по соба на ноќ која се плаќа во хотел;                     
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа 32€ на ноќ; 
 • Трето дете од 0-11,99 години 23€ на ноќ;
 • превоз

Напомена за резервации со попусти:

 • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
 • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
 • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
 • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
 • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
 • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • -Скопје (Дрводекор) – 50еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 65еур по лице
 • -Струмица – трансфер до Смоквица – 70 еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 50еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –50еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 50еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 70еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

НАПОМЕНИ:
Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.