• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA KLEA (21)

Локација
Вилата “ Клеа “ се наоѓа во Ксамил,  на 350м. оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. од центарот на градчето.

Опис на објектот 
Вилата располага со 1/2, 1/3 и 1/4 студиа и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон.

Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот.

 

Цените се дадени по лице за 7 ноќи / 8 дена со вклучен превоз   


Цените се дадени за наем на студио за 7 ноќевања

 • Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои. 
 • Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка  и онлајн уплата на нашата веб страна.
 • За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
 • Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата. Се патува со лична карта преку граничниот премин Ќафасан, за влез во Албанија не е потребен PCR тест
 • За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
 • Трето лице плаќа 70% од редовната цена.
 • Цена само за превоз 50 евра, за деца од 03 до 12 години цената е 35 евра.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.

 

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот.

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е после 14h 
 • Check out е до 10h. Багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери.

 · За хигиената на собите се грижат гостите;


ПЛАЌАЊЕ:

-  Плаќањето е во денари по курс 1 евро - 62мкд;
-  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;