• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ALCANO 10 nokji (17)

Вила Alcano која се наоѓа во центарот на Неос Мармарас, најпопуларното туристичко место на Ситонија. Лоцирана е на главната пешачка зона во првата линија вили, на само дваесетина метри оддалеченост од вилата „Sole A Mare. Со задоволство можеме да потврдиме дека за сезоната Лето 2019 ја имаме најдобрата понуда во Неос Мармарас која се однесува на изборот на вилите кои се издвојуваат со извонредната локација и со нивниот квалитет. Од градската песочна плажа која гравитира кон хотелскиот комплекс „Порто Карас“ вилата Alcano е оддалечена околу 300 метри. Во приземјето на вилата се наоѓа најпознатиот ресторан за гиро во Неос Мармарас Alcano(имајте предвид дека во овој ресторан се подготвува храна во текот на целиот ден, што подразбира голема френвенција на туристи пред вилата до полноќните часови). Располагаме со двокреветни и трокреветни студија на прв спрат кои имаат директен поглед на море. Сите сместувачки капацитети се опремени со модерен мебел, кујни, телевизори  и клима уреди  чие користење  е вклучено во цената. Терасите се заштитени со тенди. Сите сместувачки капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

 

Термин:

 

Ноќевања:

 

1/2 студио (море)

 

1/3 студио (море) 

20.05-30.05.2021

10

200 € (12.400 ден.) 

270 (16.740 ден.)

30.05-09.06.2021

10

250 (15.500 ден.)

320 (19.840 ден.)

09.06-19.06.2021

10

300 (18.600 ден.)

370 (22.940 ден.)

19.06-29.06.2021

10

350 (21.700 ден.)

420 (26.040 ден.)

29.06-09.07.2021

10

450 (27.900 ден.)

520 (32.240 ден.)

09.07-19.07.2021

10

550 (34.100 ден.)

620 (38.440 ден.)

19.07-29.07.2021

10

550 (34.100 ден.)

620 (38.440 ден.)

29.07-08.08.2021

10

550 (34.100 ден.)

620 (38.440 ден.)

08.08-18.08.2021

10

550 (34.100 ден.)

620 (38.440 ден.)

18.08-28.08.2021

10

500 (31.000 ден.)

570 (35.340 ден.)

28.08-07.09.2021

10

400 (24.800 ден.)

470 (29.140 ден.)

07.09-17.09.2021

10

300 (18.600 ден.)

370 (22.940 ден.)

17.09-27.09.2021

10

250 (15.500 ден.)

300 (18.600 ден.)

 

-  Цените  во табелата се однесуваат за наем на цел апартман за 10 ноќевања без вклучен превоз

- Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети

- Сместувањето е првиот ден после 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 09.00 часот по локално време

- Доплата за туристичка такса во Грција-0,50 евра по соба од ден (се плаќа во агенцијата)

- Плаќањето на аранжманите е исклучиво во денарска противвредност по курс  62 денари