VILA VALENTINI (19)

Вила Валентини се наоѓа на само 150 метри од песочната плажа во Неа Потидеа. Располага со четирикреветни апартмани на приземје и убаво среден двор каде гостите може да уживаат во слободното време.  Вилата нуди приватност и комфор. Апартманите се едноспални, со четири редовни кревети, комплетно опремена кујна со фрижидер, шпорет и кујнски прибор и купатило. Во апартманите има клима која е вклучена во цена, како и Wi-Fi обезбеден за гостите. 

 

Наем на студио/апартман

Цени за цел апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин

25.06.

02.07

09.07

16.07

23.07

30.07

06.08

13.08

Апартман (мин. 4 лица)

345 €

363 €

383 €

393 €

393 €

393 €

393 €

393 €

 

Термин

20.08

27.08

03.09

Апартман (мин. 4 лица)

383 €

363 €

335 €

 

Во цената е вклучено:
- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Доплата за превоз:
- деца до 1,99 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 11,99 години: превоз  30 €
- Лица над 12 години: 45 €

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Напомени:

- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање.
- Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.

- Уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)