• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

БАНСКО (35)

 

БАНСКО – 08.09.2019Цени валидни за период на престој 06.09-09.09.2019 (мин. 2 ноќевања)

 

 

Хотел МУРИТЕ 4*

Тип на сместување

 

СЕ ВКЛУЧЕНО

Зграда АЗАЛИА Зграда ОРХИДЕА
Двокреветна соба (2+0) 30€ 29€
Едноспален апартман (2+2) 33€ 32€
Двоспален апартман (4+2) 30€ 29€

 

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – БЕСПЛАТНО

Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

НАПОМЕНА : За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат:

Ноќевање на база АLL Inclusive / се вклучено

(Појадок, ручек, ужина, вечера, неограничени локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, кафе и чај од 10:00 до 22:00)

Користење на СПА Центар (надворешен и внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)Детски кат, паркинг, интернет

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПЕРУН ЛОЏ 4*

Вид на сместување Полупансион
Студио (2+1) 23€
Едноспален апартман (2+2) 24€
• Деца до 4.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Дете од 5-11.99 год. на дополнително легло – доплата 8€
• Трет возрасен на дополнително легло – 20% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база појадок и вечераКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес)Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРИН ВУД 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО
Двокреветна соба (2+0) 30€
Студио (2+2) 33€
Едноспален апартман (2+2) 36€
Двоспален апартман (2+2) 33€

 

Дополнителни услови :

Деца до 5.99 год. – бесплатно

Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – бесплатно

Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Напомена : за сместување во двоспален апартман се наплаќаат 4 редовни суми

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база СЕ ВКЛУЧЕНО-појадок, ручек, вечера, ужини, неограничени пијалоци до 23 ч.

Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, надворешен базен – од 01.06.2018, сауна, парна бања, турска бања, фитнес)

Детски кат, интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАУНТАИН ПАРАДАЈС 4*

Вид на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Студио (2+0) 22 €
Едноспален апартман (2+2) 24 €
• Прво дете од 0-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно
• Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
• Трет возрасен на дополнително легло – 30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база ALL INCLUSIVE LIGHT (појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците)Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес)Интернет, паркинг

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ПАНОРАМА КОМПЛЕКС 4*

Тип на сместување ПОЛУПАНСИОН
Двокреветна соба (2+1) 17€
Едноспален апартман (2+2) 19€

 

Тип на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+1) 25€
Едноспален апартман (2+2) 27€

 

Дополнителни услови :

Возрасен на дополнително легло -30% попуст

Дете до 5.99 години на дополнително легло –  Бесплатно

Прво дете од 5 до 12.99 години на дополнително легло – Бесплатно

Второ дете од 5 до 12.99 години на дополнително легло – 50 % попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање на база ALL INCLUSIVE light (појадок, ручек, вечера, ужина, пијалоци за време на оброците)Ноќевање на база ПОЛУПАНСИОН ( појадок и вечера )

Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања,турска бања, хамам,релакс зона, џакузи, фитнес.)Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел ГРАНД РОЈАЛ 4*

Тип на сместување Ноќевање со појадок
Студио (2+1) 12€
Едноспален апартман (2+2) 14€
Двоспален апартман (4+2) 12€
Дете до 2.99 год. Бесплатно
Прво дете од 3-12.99 год. на доп.легло Бесплатно
Второ дете од 3-12.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст
Напомена : за сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 редовни суми

Доплата за ПОЛУПАНСИОН : возрасен – 10€ , дете – 5€

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадокКористење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен базен, сауна, парна бања, релакс зона, фитнес)Детски кат, интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел РЕГНУМ 5*

Тип на сместување Ноќевање со појадок Полупансион
Едноспален апартман (2+2) 76€ 94€
Двоспален апартман (4+2- 136€ 164€
Деца до  9.99 год. на доп.легло Бесплатно Бесплатно
Возрасен на доп. легло 27€ 33€

5% попуст за престој од 3 ноќевања

Цените се во евра за 2 лица во едноспален апп / 4 лица во двоспален апп за 1 ноќевање и вклучуваат :

Ноќевање со појадок / Појадок и вечераКористење на “REGNUM SPA CENTER” : внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, тропски тушеви, релакс соба, фитнес центарКористење на “REGNUM BANYA THERMAL & RECREATION CENTER” (во с.Бања, 6 км од Банско) – надворешен базен и џакузи со минерална водаДетски кат и анимација за децаПаркинг, интернет, сеф

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Хотел МАРИА АНТОАНЕТА 3*

Тип на сместување СЕ ВКЛУЧЕНО – light
Двокреветна соба (2+0) 25€
Студио (2+1) 25€
Едноспален апартман (2+2) 25€
Дете до 5.99 год. Бесплатно
Деца од  6-11.99 год. на доп.легло 50% попуст
Возрасен на доп. легло 30% попуст

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање и вклучуваат :

Појадок, ручек, вечера, пијалоци за време на оброците

Користење на СПА ЦЕНТАР (внатрешен и надворешен базен, сауна, парна бања, фитнес)Интернет, паркинг

 

Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

Организиран превоз : 

 

Скопје – Банско Скопје

Поаѓање : 06.09.2019 / 07.09.2019

Враќање : 09.09.2019

Цена : 35€ по лице / повратен билет