MEROPI APARTMENTS (24)

Вила Меропи се наоѓа на главната улица, во строгиот центар на Калитеа, веднаш до семафорите и излегува на првата пешачка уличка. Не располага со паркинг, а најблиското место за паркирање е на 200м од самата вила. Во нејзина близина се наоѓа маркет, слаткарница, продавници, фурна, ресторани, кафетерии итн. На 200м одалеченост се наоѓа плажата до која се стигнува преку улица или скали. Калитеа е сместена на повисоко теренско место, затоа пристапот до плажа е по удолница.

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

(напомена: првите три и последните три термина се промо цени, и на нив не следува попуст) 


12 % ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.04.2024

Датуми

Triple
19.05.2024 - 26.05.2024 99 €
26.05.2024 - 02.06.2024 139 €
02.06.2024 - 09.06.2024 189 €
09.06.2024 - 16.06.2024 229€
16.06.2024 - 23.06.2024 269€
23.06.2024 - 30.06.2024 379€
30.06.2024 - 07.07.2024 429€
07.07.2024 - 14.07.2024 439€
14.07.2024 - 21.07.2024 459€
21.07.2024 - 28.07.2024 489€
28.07.2024 - 04.08.2024 489€
04.08.2024 - 11.08.2024 489€
11.08.2024 - 18.08.2024 489€
18.08.2024 - 25.08.2024 369€
25.08.2024 - 01.09.2024 309€
01.09.2024 - 08.09.2024 249€
08.09.2024 - 15.09.2024 209 €
15.09.2024 - 22.09.2024 139 €
22.09.2024 - 29.09.2024 99 €

Информации за превоз накнадно!


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените

*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат, *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

 

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.