Vila Pantheon (74)

Вила Пантеон располага со студија за две и три лица. Сите студија имаат комплетно опремена кујна, купатило, тераса, клима-уред, Wi-Fi и телевизор. Вилата се наоѓа на главната улица „Пападијаманти“ (Papadiamanti) во градот Скијатос. На 400 метри оддалечена од првата градска плажа „Мегалијамос“ (Megaliammos).

Координати: 39.1653056,23.4851446,17

Што е вклучено во цената

– 7 ноќевања – 8 дена на во вила Сириос

-Автобуски превоз на релација Скопје – Волос – Скопје

-Туристички пратител за време на патувањето

-Претставник од агенција за време на престојот

-Цените се изразени по лице за 7 ноќевања

 

Што не е вклучено во цената

-Дополнителeлни 36€ се доплаќаат задолжително за билет за траект на релација Волос-Скијатос -Волос во самиот автобус

-Патничко осигурување

-Факултативни излети

-Користење на клима (не е задолжително) 5 евра од ден, се плаќа на лице место при пристигнувањето

-Доплата за туристичка такса, 3.5 евра од студио или апартман за 7 ноќи (задолжително) плаќате кај газдите на вилите

-Седиштата се нумерирани и секој патник седи според бројот на уплата

-Доколку патниците имаат барање за седење во автобус истото се доплаќа 15€ по лице

 

За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите  не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.

За споен термин се сметат две суми од промо цените.

Во случај за уплата на сингл соба по промо цена, се доплаќа +  50% од редовната цена.

Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат.

За споен термин се одбива 15 евра за превоз и добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).

Поаѓањето со автобус ќе биде дефинирано по договор со траект фирмата.

За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и  се пресметува од редовната цена.

Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.

Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време,а напуштањето е во 10:00ч по локално време.

Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%.

Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Студиото кое се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.

Хигиената во студиото за време на престојот ја одржуват самите гости

Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.

Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори, а  организаторот нема било каква одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.

Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиa.

Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или  да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.