• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХАНИОТИ HOTEL HANIOTI (5)

Хотел “ХАНИОТИ” 3 * - на околу 50 - 60 метри од плажа и од центарот на Ханиоти,на идеална местоположба, располага со 1/2, 1/2 + 1 соби, опремени со купатило, фрижидер, wi - fi, ТВ, тераси и клима - во цената.

 

 

ХАНИОТИ

ХОТЕЛ ХАНИОТИ

ПЕРИОД:

Н/П

во 1/2 по лице

1/2 

по соба

1/2+1

по соба

01.06-09.06

8

210 

420

520

10.06-17.06

8

215

430

530

18.06-25.06

8

220

440

540

26.06-03.07

8

230

460

560

03.07-11.07

8

250

500

600

11.07-19.07

8

275

550

650

19.07-27.07

8

295

590

690

27.07-04.08

8

315

630

730

04.08-12.08

8

315

630

730

12.08-20.08

8

315

630

730

20.08-28.08

8

290

580

680

28.08-05.09

8

260

520

620

05.09-13.09

8

230

460

560

13.09-21.09

8

200

400

500

21.09-29.09

8

195

390

490

 

Доплата за туристичка такса 1.5 € по соба на ден (во агенција).

Цените се изразени во евра за ноќевање со појадок (шведски стол).

Во 1/2 соба деца до 5 год. бесплатно, а за Baby - Bed во 1/2 соба доплата 6 еур по ден.

Автобуски превоз: Прилеп 05.00 ч. ; враќање од Ханиоти 13.00 ч. по локално време.

Цена: 1990 ден, за деца до 14 г.= 1200 ден – повратeн билет.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 г. 200 ден, од 65 до 70 г. - 400 ден. до 14 г. - 150 ден.

Собите се напуштаат во 9:00 часот а сместувањето во 13:00 часот по локално време.

Плаќањето е во денарска противредност (1 еур = 61.8 ден).