• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILLA KATRIN (1)

 

Локација:      На сама плажа.

РЕДОВНИ ЦЕНИ

 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата, за минимум престој од 5 ноќи. За пократок престој можна е доплата (информации во агенција)        
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Туристичка такса за престој се плаќа директно во хотел:
- 5* хотели: 4 € од соба од ноќевање

- 4* хотели: 3 € од соба од ноќевање
- 3* хотели: 1.50 € од соба од ноќевање
- 1 & 2* хотели: 0.50 € од соба од ноќевање

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.

 

Автобуски превоз за КАСАНДРА
секоја недела, од 19.мај до 29.септември

Место и време на поаѓање:
Скопје      06:00 h     (паркинг спроти хотелот "Holiday Inn")
Велес       06:30 h     (бензиска пумпа, мотел Македонија)
Неготино   07:00 h    (бензиска пумпа, Макпетрол)
Смоквица  07:30 h    (бензиска пумпа, РТ петрол) 
Гевгелија   08:00 h    (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)
Поаѓање од Грција: 16:00 h (локално време, 15:00 мак. време)

Превоз со конекција од следните градови (со доплата 10 € по лице)
Куманово     04:30 h     (БП Макпетрол, автобуска станица)
Гостивар      03:45 h     (паркинг кај Дом на култура)
Тетово         04:45 h     (кружен тек кај Дом на култура)
Кочани        04:45 h     (БП Макпетрол, кај Основен суд)
Штип           05:30 h     (паркинг пред пошта)
Кичево        04:30 h     (БП Пуцко петрол, спроти ТА Меридијан)
Струга         03:00 h     (хотел Дрим, трафики)
Охрид         03:15 h     (БП Лукоил, кај автобуска станица)
Ресен          04:00 h     (спроти автобуска станица)
Битола        05:00 h     (паркинг кај спортска сала)
Прилеп        05:45 h     (БП Лукоил)
Кавадарци   06:30 h     (паркинг кај гранична полиција)
Радовиш      05:45 h     (БП Макпетрол)
Струмица     06:30 h     (паркинг пред Тинекс) 

ПАТНИ ИНФОРМАЦИИ (сопствен превоз)
Насока: Скопје-Пефкохори (345 km)
Скопје - Солун (E75),
Солун-Неа Мудања - Калитеа - Сивири - Фурка
Трошоци во еден правец:
патарини MK (180 ден)