• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел ILIRIA 4* (15)

www.hotel-iliria.al

 

Хотел “Iliria” е лоциран на 50тина метри од плажа во областа Саранда. Центарот на Саранда е оддалечен на 300 м. a националниот парк Бутринит е оддалечен 20 км.

Хотелот располага со двокреветни, трокреветни, четворокреветни соби и делукс суити. Сите соби имаат тераса со делумен или директен поглед на море а дел имаат и мини кујна.

Собите се опремени со: клима уред, ТВ со рамен екран и сателитски канали,  мал фрижидер…

Објектот во својата содржина нуди: паркинг (бесплатно), ресторан, тераса, бар, рецепција, Wi-Fi (бесплатно), сеф...

 

Тип на соба

01.06 – 30.06

01.07 - 15.07

16.07 - 31.08

01.09 - 30.09

Двокреветна соба со поглед море

42

59

69

44

Трокреветна соба со поглед море

49

65

74

47

Делукс суит со поглед море

55

69

79

50

Двокреветна соба со тераса

40

55

64

40

Трокреветна соба со тераса

45

62

72

40

Четворокреветна соба со тераса

50

69

77

47

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 6 год. Бесплатно на дополнително легло

-Деца од 6-13 год. на дополнително легло плаќаат 10 евра

-Влез во собите од 12:00 часот, Напуштање на собите до 11:00 часот

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).