• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Hotel MOUNTAIN PARADISE 4* (35)

 

Локација : 300 м од жичарницата

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот. 
СПА Центар : затворен базен, сауна, парна бања, џакузи и финтес сала. 

 

www.mountain-paradise.org

 

Во цената е вклучено :

појадок и вечера, транспорт до жичарница (по распоред), користење на внатрешен базен, џакузи, солена соба, сауна, парна бања, фитнес, интернет

 

Дополнителни услови : 

Прво дете од 6-11.99 год. на дополнително легло – бесплатно 

Второ дете од 3-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст

Дете до 11.99 год. на редовно легло – 50% попуст

Возрасен на дополнително легло  – 30% попуст

За сместување во еднокреветна соба се наплаќа 80% од цената за 2 лица

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 70€, дете – 35€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден