• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

КАЛИТЕА - MAYA BAY 3* (24)

ЦЕНОВНИКОТ Е ВАЛИДЕН ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ОД 25.06.21

Цена по лице за 7 ноќевања Цена по соба на ноќ
Термин Услуга Double Standard Цена со попуст
  Миминум престој 3 3 3 2 2
04.07 - 11.07.2021 7 RO 189 €     Услуга Сместување 01.07.21-22.07.21 23.07.21-15.08.21 16.08.21-29.08.21 30.08.21-10.09.21 10.09.21-25.09.21
11.07 - 18.07.2021 7 RO 209 € 167 € -20% Double Standard
18.07 - 25.07.2021 7 RO 219 € 175 € -20% RO 2Ad 55 65 60 50 45
25.07 - 01.08.2021 7 RO 219 € RO 3Ad 68 78 73 62,5 56,25
01.08 - 08.08.2021 7 RO 219 € продадено -15% RO 2Ad+1ch(0-11,99) 55 65 60 50 45
08.08 - 15.08.2021 7 RO 219 €

RO 2Ad+2ch(0-11,99) 65 75 70 50 45
15.08 - 22.08.2021 7 RO 219 €

RO 3Ad+1ch(0-11,99) 68 78 73 62,5 56,25
22.08 - 29.08.2021 7 RO 219 €

29.08 - 05.09.2021 7 RO 189 €
05.09 - 12.09.2021 7 RO 169 €    
12.09 - 19.09.2021 7 RO 169 €    
Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд
Во цената е вклучено:
•              7 ноќевања
•              Користење на клима уред
•              Wi-Fi на базен и бар / лоби
За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена
Доплати:
•              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;
•              2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 10€ на ноќ;
•              Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

 

 

 

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

Во цената е вклучено:

•              7 ноќевања

•              Користење на клима уред

•              Wi-Fi на базен и бар / лоби

За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

Доплати:

•              Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

•              2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 10€ на ноќ;

•              Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје, 10еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

 

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Band Text 
Локација: 
Грција / Халкидики / Касандра / Калитеа.
GPS: 40.072341; 23.449572
За хотелот: 
Плажа:
Неполни 5 минути од песочна плажа.
Услуга:
Ноќевање 
Во цената е вклучено: 
Услуги кои се вклучени во цената:
Интернет:  Бесплатно на бар / базен.
Користење на клима уред.
Во цената не е вклучено: 
Услуги кои не се вклучени во цената:
 • Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ (МАКЕДОНИЈА-ГРЦИЈА-МАКЕДОНИЈА)
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Скопје - Касандра (секоја Недела):
Куманово 35€
Скопје 35€ - 04:00h Скопје (Дрводекор)
Велес 35€ - 04:30h Велес (бензинска пумпа, Мотел Македонија)
Штип 40€ - 03:40h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес
Радовиш 40€ - 04:30h Радовиш (Makpetrol бензинска на излез од Радовиш) - трансфер до Смоквица
Струмица 40€ - 05:00h Струмица (Makpetrol бензинска нов кружен тек) - трансфер до Смоквица
Неготино 35€ - 05:00h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
Смоквица 35€ - 05:40h Смоквица (бензинска пумпа, Смоквица)
Граничен премин Богородица 35€  - 06:00h (бензинска пумпа Шимов)
 
Цена и време на поаѓање за превоз на релација Битола - Касандра (секоја Недела):
Битола 30€ - 04:00h Битола (автобуска станица)
Прилеп 30€ - 03:15h Прилеп (бензинска пумпа Салида) – трансфер до Битола
Струга 35€ - 02:15h Струга (хотел Дрим) – трансфер до Битола
Охрид 35€ - 02:30h Охрид  (бензинска пумпа Лук Оил, излез од Битола) – трансфер до Битола
Кичево 35€ - 02:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – трансфер до Битола
Ресен 30€ - 03:15h Ресен (спроти автобуска станица) – трансфер до Битола
 
Попусти за деца и возрасни
Дете 0-1,99 бесплатно доколку не користи седиште
Дете 2-11,99 има попуст -10евра од цената за возрасен
Лица на 63 години имаат попуст -10евра
За користење на превоз во еден правец се одбива -10евра од цената за возрасен / за деца и лица на 63 години нема попуст
*цените се дадени по лице
Сместување 

Сместување: Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.
Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен / baby cot на барање - бесплатно!
Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Услови за деца 
Дополнителни информации 
Хотелски содржини: 
Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7, игротека за деца, room service (со доплата), перална (со доплата).
За деца:  Во склоп на хотелот има игротека за нашите најмали пријатели.
Важни информации 
Важна напомена:
При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци.