• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA HOMER (9)

Вилата има големи и просторни студија и апартмани, идеална за семејство со деца. Одалечена е 80 метри од плажата и се наоѓа во мирниот дел од центарот на Нидри. Поседува студија и апартмани. Студијата се опремени со два или три кревети, кујнски дел, купатило ТВ, тераса и клима која се доплаќа. Апартманите се со една спална соба со три кревети а четвртиот кревет е во склоп на трепезарискиот дел каде е и кујната. Еден од апартмание е со една спална соба со два кревети и друга просторија со кревети на спрат. Апартманите се опремени со купатило, тераса, ТВ, и клима која се доплаќа. Постелнината се менува на 5 дена. Гостите сами ја одржуваат хигиената.


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

 

Вила
HOMER
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 205 240 260 310 360 360 360 310 260 185
Студио 03 наем 235 265 295 345 385 385 385 345 295 215
Апартман 04 наем 270 295 325 390 415 415 415 390 325 255

 

  • Климата се доплаќа 4 евра на ден по студио / апартман

ТУРИСТИЧКА ТАКСА

Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.


НАПОМЕНА

Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 10.00 часот а постелнина се менува на половина смена. Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните.


ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ

Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари. За овој аранжман важат oпштите услови за патување на Т.А. Меридијан.