VILA STEFAN (80)

Вила Стефан се наоѓа на 30 м одалеченост од плажа. Располага со 1/2 , 1/3, 1/4 студиа, со комплетно опремена кујна,  ТВ, клима (за користење на истата се доплатува кај сопствениците 5 еур од ден), тераса, wi-fi .

Вонсезонски цени по лице со вклучен превоз

Сезонски цени – наем на студио

ИНФОРМАЦИИ, ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

За употреба на клима уред  се доплатува во објектот (5€/на ден, каде што е достапен)
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
** Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети),
Задолжително патничко осигурување

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

Цена на повратен автобуски превоз: 45 EUR (35 EUR за дете 02 до 12 год.)
Места и сатница на поаѓање:
– Скопје, ( хотеl RUSIJA)
– Велес, (бензиска пумпа, мотел Македонија)
– Неготино, (бензиска пумпа “Макпетрол”)
– Гевгелија, во (бензиска пумпа, граничен премин)
Поаѓање од Грција: Истoт ден попладне
– Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
Корисни информации
* Сместувањето во студијата е по 14:00 часот, а напуштање на студијата до 09:00 часот по локално време
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
* Точноста на имињата и личните податоци на патниците се одговорност на патникот кој треба да ги провери во моментот на резервација и по потврдата на услугите.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ
Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс од 62 ден.