Club A 3*(61)

Hotel Club A 3* - Koпаоник
https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

10% попуст за уплата до 31.10.2023 (попустот не важи за период 12.12-17.12)

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

07.12-10.12

Чет/Нед

3

72

101

10.12-12.12

Нед/Пон

2

60

84

12.12-17.12

Вто/Нед

5

90

126

17.12-21.12

Нед/Чет

3

60

73

21.12-24.12

Чет/Нед

3

72

101

24.12-31.12

Нед/Нед

3/4/5

85

119

28.12-02.01

Чет/Вто

5

105

147

30.12-02.01

Саб/Вто

3

120

168

31.12-02.01

Нед/Вто

2

135

189

31.12-21.01

Нед/Нед

7

90

126

21.01-11.02

Нед/Нед

7

80

112

11.02-18.02

Нед/Нед

7

90

126

18.02-03.03

Нед/Нед

7

80

112

03.03-10.03

Нед/Нед

7

90

126

10.03-31.03

Нед/Нед

3

60

84

 

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

04.01-07.01

112

157

11.01-14.01

112

157

18.01-21.01

112

157

25.01-28.01

100

140

01.02-04.02

100

140

08.02-11.02

100

140

15.02-18.02

112

157

22.02-25.02

100

140

29.02-03.03

100

140

07.03-10.03

112

157

 

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 9€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
- За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Резервација на аражман:
- 50% од вкупната сума се наплаќа при резервација, остаток најдоцна до 21 ден пред тргнување;
- Цените во табелата се истакнати во EUR, наплата се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 денари;

Новогодишна вечера (не е задолжителна):
- Цена дополнително ке биде истакната;
- Пијалоци не се вклучени во цената;
- Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
- Деца 7-13,99 години 50% од цената на возрасно лице;