• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA AVRA (12)

                                                                            

Куќа „Авра“ се наоѓа во стариот дел на Сарти. Оддалечена е околу 50 метри од плажа/ море. На приземјето има ресторан. Студијата и апартманите содржат: комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима (се доплаќа во објектот), бесплатен интернет, тераса со лимитиран поглед во друг објект.

                                                                                                   

За целосна уплата до 16.02.2019 10% ПОПУСТ!

 

Термин

Ноќевања

1/2 студио

1/3 студио

1/4 апартман

26/5-2/6

7*

195*

215*

250*

2/6-12/6

10*

335*

365*

400*

12/6-21/6

9*

355*

425*

460*

21/6-30/6

9*

395*

480*

515*

30/6-9/7

9

415

515

535

9/7-18/7

9

455

555

590

18/7-27/7

9

475

590

620

27/7-5/8

9

475

590

620

5/8-14/8

9

475

590

620

14/8-23/8

9

475

590

620

23/8-1/9

9

445

545

580

1/9-11/9

10

430*

515*

555*

11/9-21/9

10

395*

425*

460*

21/9-1/10

10

235*

285*

320*

Доплата за туристичка такса во Р.Грција, 0,50 € по соба на ден (се доплаќа во објектот) 

Напомени и услови:
- Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 мкд. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата.
- ГРАТИС превоз за термините кои се обележани со ѕвезда (*), за останатите превозот се доплаќа:
За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
Деца до 2 години бесплатно, без седиште
- Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро (на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
- Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
- За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на - Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
- Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
-Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
-Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
-Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени.
-Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот. 
-Клиентите кои не користат огранизиран превоз од агенцијата, т.е. оние кои патуваат со сопствен превоз се сместуваат индивидуално во собите, истите ги молиме да побараат точни информации за локација на сместувачките капацитети во нашите канцеларии. 
-За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
-Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
-Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Одлуката за доплата на клима-уред, интернет и слично, кај одредени сместувачки капацитети е на сопствениците на објектите.
-т.а. „Меридијан“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
-Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
-Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Меридијан“ и на самата агенција.
-За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ чиј член и еден од основачите е т.а. „Меридијан“.