• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КРСТАРЕЊЕ

 

КРСТАРЕЊЕ (All Inclusive) - СЕ ВКЛУЧЕНО НА БРОД , ХРАНА И ПИЈАЛОЦИ , ПРИСТАНИШНИ ТАКСИ И БАКШИШИ, ПРЕВОЗ ОД БИТОЛА,ЕКСКУРЗИЈА КРИТ ,  КУШАДАСИ ЕКСКУРЗИЈА ЕФЕС  ,ШАТЛ МИКОНОС...


Пиреа (Атина) – Миконос – Кушадаси – Патмос – Крит (Ираклион) – Санторини – Пиреа (Атина)


термин: 31 октомври -2019 ( четврток ) поаѓање во 19.00ч  
 

(цена: 456 еур)

 
All inclusive hrana i pijaloci + zabavni programi na brod kruzer + ekskurzii na najposakuvanite grcki ostrovi + Patmos ostrovot -( spored FORBS magazinot Patmos e proglasen za najidilicno mesto vo Evropa , a teoloski ,gledano od site stranina na ostrovot , pesterata na apokalipsata, manastirot na Sv Jovan ...) +-Kusadasi - Efes , + shoping ...

Брод крузер – CELESTYAL OLYMPIA

 

31.10/2019 (четврток) - Состанок  на групата  во 19:00 ч и поаѓање за Пиреа(Атина -Грција), царински формалности , попатни паузи.

01/11/2019 (петок) - Пристигнување во Пиреа (Атина) во раните утрински часови,слегување од автобус ( автобусот останува на пристаниште во Pireus  до  завршувањето на крстарењето  припрема на групата за чекирање на бродот околу 08.30 ч, качување на бродот крузер, сместување во кабини, почеток на крстарењето , храна, пијалоци, анимации, уживање, индивидуални активности ...

 

 

     ITINERARY DETAILS      

DAY 
(ден)

  PORT
         (пристаниште)

   Arrive (пристигнување)

        Depart
     (поаѓање)

 01.11  (ПЕТОК)

          Piraeus (Greece)

               -

      11:30

 01.11 (ПЕТОК)

         Mykonos (Greece)

           18:00

      23:00

 02.11  (САБОТА)

         Kusadasi (Turkey)

           07:30

      13:00

 02.11   (САБОТА)

         Patmos (Greece)

           17:45

      21:30

 03.11  (НЕДЕЛА)

         Heraklion (Greece)

           07:00

      12:00

 03.11  (НЕДЕЛА)

         Santorini (Greece)

           16:30

      21:30

 04.11 (ПОНЕДЕЛНИК)

         Piraeus (Greece)

           07:00

          -

 

     
ПОЈАДОК НА БРОДОТ , А ПОТОА 
ПРИПРЕМА И СЛЕГУВАЊЕ ОД КРУЗЕРОТ 

 

 

 04.11- (ПОНЕДЕЛНИК)       

        
Качување во автобусот кој чека одма до бродскиот терминал 
и  се оди на разглед на Пиреус и Атина со локален водич 


Факултативна  посета на  ресторан таверна со грчка музика и ручек 

 

 

 
 

04.11- (ПОНЕДЕЛНИК)    

Во попладневните часови  * Поаѓање 
Пристигнување во ноќните часови.

           

 

 

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
- Превоз - Пиреа (Атина) 
- Сместување во внатрешни кабини (сместување во надворешна кабина + 70 еур)
- All Inclusive Пакет (појадок, ручек , вечера , измеѓу оброци )
- Неограничено конзумирање на алколни и безалкохолни пијалоци
- Дневни и ноќни активности, забавна програма, анимација, забавни програми , претстави , музички програми во барови , анимацији   (јога, танц, итн) 
- Користење на базен( согласно временските услови) фитнес центар и сауна
- Пристанишни такси
- Бакшиши
- Шатл автобус на Миконос
 - Шатл бродче до Санторини 
- Шатл бродче до Патмос
- Полудневна  екскурзија во Кушадаси: 
Ancient Ephesus through the ages - Hellinistic and Roman (Антички Ефес низ вековите - хеленистички и римски)
- Полудневна екскурзија на Крит/Хераклион
Minoan Palace of Knossos - 1st European civilization (Минојска палата на Кносос - 1-ва европска цивилизација)
- Посета - разглед на Пиреа и Атина со локален водич 
-Придружник од агенција


НЕОГРАНИЧЕНО КОНЗУМИРАЊЕ НА ПИЈАЛОЦИ

ПИЈАЛОЦИ  (by the glass)
 

Газирана и негазирана вода

Газирен сок: Кока Кола, Спрајт...

Ice Tea

Сок (свежо исцеден сок од портокал се нуди со додадена цена)

Неалкохолни коктели: широк спектар на безалкохолни коктели

Кафе: Кул и егзотични кафиња, вклучително и Еспресо Фреддо, Капучино Фредо, Фрепе, и аис кафе

Топли пијалаци: широк спектар на популарни безалкохолни кафиња (еспресо, капучино, филтер, лате, грчко/турско кафе), топло чоколадо и чај (различни вкусови)

Грчки вкусови: Разновидни грчки пијалаци


Жестоки Пијалоци 

 Виски: Џони Вокер,Ред Леибол, Џим Бим, Ј&Б

Џин: Бифитер и ГордонсРум: Бакарди и Хавана клуб 3 години

Водка: Смирноф и СтоличнајаТекила: Хозе Куерво Бело 

 Мартини катче

Грчки вкусови: Егејски коктели и ексклузив Мартини

Меѓународни Коктели: Caipirinha, Блади Мери, Мај Таи

 
Пиво и Вино 

 Пиво: Пиво наточење и неалкохоно пиво (Draught Beer & Non-Alcoholic beer)

 Вино: Бело/Црвен/Розе


Ликери

 Порти

Шери и аперитви: Сандеманс

Campari

Пастис

Разновидни бренди, коњаци и шотс (кратки)

Автентични грчки ликери


Цена: 456 еур (28.270, ден) (за сместување во внатрешна кабина , за сместување во надворешна + 70 евра


ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО :
- Патничко осигурување
-  Услуги во салон за убавина и спа центар
- Интернет
- Медицински услуги 
- индивидуално користење на екскурзии кои бродот ги организира како факултативи со доплата
- влезници 
- Санторини -кфакѕлтативно карта за качување со жичара - 5 евра по правец , 2 правци - 10 евра
- Патмос - факултатива за посета на пештерата на апокалипсата и манастирот 


Оваа програма има многу ограничени места. 


НАПОМЕНА : ПАСОШОТ МОРА ДА  БИДЕ ВАЛИДЕН МИНИМУМ УШТЕ 6 МЕСЕЦИ ОД ДЕНОТ НА СЛЕГУВАЊЕ ОД БРОДОТ .

Податоци за бродот :
Бродот CELESTYAL OLYMPIA  има 306 внатрешни кабини ,  418 надворешни кабини , 9 апартмани со балкон ,капацитет за  1.664 , патници , 7 лифтови , 10 патнички дескови - пултови .

Сите кабини се опремени со клима уред, туш, WC, ТВ, телефон, сеф и фен за коса; сите апартмани имаат када и мини бар.