• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MYTHOS (19)

Комплетно нов објект со капацитет од 20-тина соби распоредени на 3 нивоа: приземје, прв и втор спрат. Секоја од собите е модерно уредена, со сопствена мини кујна со основен прибор, телевизор со рамен екран, клима уред, тераса и купатило. Вила Митос на своите гости исто така им нуди и бесплатен безжичен интернет. Објектот се наоѓа во мирниот дел, на околу стотина метри оддалеченост од познатото и живо шеталиште во идиличното место Калитеа, на првиот крак од полуостровот Халкидики - Касандра. Шармантната и секогаш жива Калитеа исто така е позната по своите прекрасни плажи со бел песок и кристално бистра вода со тиркизна боја, кои се оддалечени на околу петстотина метри од вилата. (Користењето на клима уредот се наплаќа на лице место)

 
Вид на соби:

- студио двокреветно, трокреветно и четворокреветно: 2, 3 или 4 кревети во иста просторија со кујна
- апартман со 1 спална: две простории со по 2-3 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)
- апартман со 2 спални: три простории со по 2 кревети (кујната е во склоп на едната просторија)

 

Пакет ценицени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термин     24.05         31.05         07.06          14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07    
 Студио (мин.2 лица) 50 € 63 € 71 € 97 € 105 € 127 € 135 € 148 € 161 €
 Стдуио (4 лица) 38 € 46 € 53 € 65 € 70 € 80 € 85 € 93 € 99 €
 Апартман 1 спална (мин.4 лица) 42 € 51 € 57 € 72 € 76 € 91 € 95 € 104 € 110 €
 Апартман 2 спални (мин.4 лица) 46 € 57 € 65 € 82 € 89 € 104 € 110 € 121 € 127 €

 

Термин     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09    
 Студио (мин.2 лица) 161 € 161 € 161 € 144 € 127 € 110 € 88 € 63 €
 Студио (4 лица) 99 € 99 € 99 € 91 € 80 € 70 € 59 € 42 €
 Апартман 1 сплна (мин. 4 лица) 110 € 110 € 110 € 104 € 91 € 78 € 65 € 46 €
 Апартман 2 спални (мин.4 лица) 127 € 127 € 125 € 116 € 102 € 87 € 72 € 51 €

 

Во цената е вклучено:
- 7 ноќевања во студио по лице (мин. 2 лица во студио / мин. 4 лица во апартман)
- повратен превоз

Во цената не е вклучено:
- патничко осигурување
- туристичка такса 0,5 € по соба од ден 

Попусти:
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 6 години: само превоз 25 €
- деца од 6 до 14 години: 70% попуст (мин. 35 €)
- трето лице во двокреветна соба и петто/шесто лице во апартман (1спална) /апартман (2 спални): 50% попуст (мин. 35 €)
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Само превоз (повратно):
- деца до 2 години: бесплатно (без седиште)
- деца од 2 до 12 години: 25 € 
- возрасни: 35 € 

Автобуски превоз - време и место на поаѓање: 
04:30 Кочани - автобуска станица 
05:00 Скопје - пред агенцијата 
05:00 Штип - пред новата пошта 
05:45 Велес - бензиска станица на автопатот Е75 - мотел Македонија 
06:00 Струмица - спроти Хотел Глигоров 
06:15 Неготино - бензиска станица на автопатот Е75 
06:30 Валандово - бензиска станица на излез од градот кон Гевгелија 
07:00 Граничен премин Богородица - бензиска станица пред преминот 

 

Наем на студиоцени за цела соба за 7 ноќевања без превоз
ПРЕТПРОДАЖБАТА важи за ограничен број соби за целосна уплата до 15.02.2020
Термини     24.05         31.05         07.06         14.06         21.06         28.06         05.07         12.07         19.07  
 1/2 студио 66 € 92 € 109 € 160 € 177 € 219 € 236 € 253 € 279 €
 1/3 студио 75 € 105 € 126 € 177 € 194 € 236 € 253 € 270 € 296 €
 1/4 студио 83 € 117 € 143 € 194 € 211 € 253 € 270 € 287 € 313 €
 Апартман 1 спална 100 € 134 € 160 € 219 € 236 € 296 € 313 € 330 € 355 €
 Апартман 2 спални 117 € 160 € 194 € 262 € 287 € 347 € 372 € 398 € 423 €

 

Термини     26.07         02.08         09.08         16.08         23.08         30.08         06.09         13.09    
1/2 Студио 348 € 348 € 348 € 308 € 278 € 238 € 188 € 138 €
1/3 Студио 368 € 368 € 368 € 328 € 298 € 253 € 203 € 148 €
1/4 Студио 388 € 388 € 388 € 348 € 318 € 268 € 218 € 158 €
Апартман 1 спална 458 € 458 € 458 € 428 € 388 € 328 € 268 € 198 €
Апартман 2 спални 538 € 538 € 528 € 488 € 438 € 368 € 298 € 218 €


Во цената е вклучено:

- наем на студио/апартман за 7 ноќи
- преку дозволениот капацитет дозволено е сместување на едно дете до 6 години во кревет со возрасен

Напомени:

 -Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
- Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување. 
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. 
- Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.                                                                                         

- Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
- уплати се извршуваат исклучиво во денари (1€ = 62 денари)