• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

AMELIA LUX APARTMANI (88)

Амелиа Лукс Апартманите се лоцирани на 100 метри оддалеченост од прекрасната плажа во Калитеа. До плажа може да се стигне користејќи скали кои започнуваат веднаш во самиот двор на вилата и водат до плажата пред Хотелот Маргарита, или може со автомобил преку главната улица. Центарот на градчето е оддалечен на само 2 минути пешачење. Од спротивна страна на вилата се наоѓа најголемиот маркет во Калитеа, Мазутис. Пред Амелиа Лукс Апартманите има паркинг кој може да го користат гостите во зависност од моменталната расположливост со слободни места. Дел од апартманите имаат комплетно опремена кујна , додека пак некои од нив поседуваат само чајна кујна (решо за подгревање на храна и фрижидерче). Сите апартмани и студиа имаат клима уред, телевизор, Wi-Fi, пешкири, фен, мини фрижидери (со мала комора без опција за количинско складирање на храна и пијалоци). Студиата и апартманите се чистат секојдневно, а менување на постелнина на секои 3 дена.

За сите студиа следуваат по 2 надворешни лежалки

1. Арго (3+1) 1 брачен кревет (160x200см) + 1 единечен (200x90) + 1 софа ( може 1 дете до 11,99 год.

Целото студио е отворено - се е во еден простор, прво доаѓа единечниот кревет, па по ходник од левата страна се наоѓаат посебни тоалет и туш бања, па се доаѓа до брачниот кревет каде што се наоѓа и софата. Има чајна кујна со фрижидер и плотна за подгревање на храна. Голема тераса со две лежалки, маса со столици и џакузи и гледа према море.

 

2. Санторини (3+1) 1 брачен кревет (160x200см) + 1 единечен (200x90) + 1 софа ( може 1 дете до 11,99 год.

Целото студио е отворено - се е во еден простор, прво доаѓа тоалетот па единечниот кревет каде што има чајна кујна со фрижидер и плотна за подгревање на храна. Потоа е брачниот кревет каде што се наоѓа и софата. Голема тераса со две лежалки, маса со столици и џакузи и гледа према море.

 

3. Ира (3) 1 брачен кревет (160x200см) + 1 единечен (200x90)

Целото студио е отворено – се е во еден простор, прво доаѓа тоалетот од левата страна, и од десната единечниот кревет со чајна кујна со фрижидер и плотна за подгревање на храна. Потоа е брачниот кревет. Голема тераса со две лежалки, маса со столици и џакузи и гледа према море.

 

4. Артемис (4+1) 1 брачен кревет (160х200см) + 1 единечен (200х90см) + 1 софа ( може 2 деца до 11,99 год. или 4то возрасно лице + Дете до 11,99 год.

Целото студио е отворено - се е во еден простор, кујната е оделена со шанк,  тоалетот е со туш кабина и се наоѓа на крај на студиото. Има кујна со можност за готвење, и мал мини фижидер. Се наоѓа на приземје и гледа према море. Пред студиото исто има 2 лежалки.

 

5. Калипсо (5+1) 2 брачни кревети (160х200см), софа за уште 2 лица (210х120см) погодна за 2 деца до 11,99 год или 1 возрасен со 1 дете до 11,99 год.

На влез во апартманот е брачниот кревет, се поминува низ ходник каде што е софата, по овој дел следи кујната со трпезариска маса и мини фрижидер, решо со можност за готвење. Веднаш по неа е тоалетот со туш, и на крај е спалната оделена со брата во које има брачно легло, во неа нема прозор, но затоа има апарат за проветрување. Првата просторија каде е првиот брачен кревет не е физички одделен со врата од останатиот простор, едиствено последната спална се затвара со врата. Се наоѓа на приземје и гледа према море. Пред апартманот има 2 лежалки.

 

6. Афродити (2+1) 1 брачен кревет (160х200см) + 1 софа за дете до 11,99 год (190х85см).

При влез во студиото е софата за спиење, а спалната е одделена со ходник, во неа се наоѓа и мини кујната со мало мини фрижидерче, од спалната се влага во тоалетот со туш кабина. Се наоѓа на приземје и гледа према море. Пред студиото има две лежалки.

 

*Студијата Афродити и Елени се одделени со врата, па така може да се користат како 1 апартман за поголема фамилија или одделно според описот.

 

7. Елени (2) 1 брачен кревет (160х200см).

Брачниот кревет е во ист простор со кујната со мини фрижидерче. Се наоѓа на приземје, гледа према море. Пред студиото има две лежалки.

 

8. Атина  (4+1) 1 брачен кревет (160х200см) + 1 единечен (200х90см)  + 1 софа (200х85) + 1 софа (270х90см). Целиот простор е со отворен план, нема засебни соби за спиење, се е во еден простор каде се наоѓа внатрешно џакузи и кујна, клима и тв. Се наоѓа на приземје и гледа према море.Пред студиото има 2 лежалки.

 

9. Емилија (3+1) 1 брачен кревет од (160х200см) + 1 единечен (200х90см) и еден тросед на расклопување (190х130см) погодно за 2 деца до 11,99год.

Кујната е во склоп на студиото со мини фрижидер. Тоалетот се наоѓа на крајот од студиото, и е со туш кабина. Исто така има клима и тв. Се наоѓа на приземје и гледа делумно према море бидејки пред него има зеленило.Пред студиото има 2 лежалки.

 

10. Миконос (1/4) 1 брачен кревет (160х200см) + 1 единечен (200х90см) + 1 софа (250х80см).

Целиот простор е од отворен план, кујната е во склоп на истото со мал мини фижидер, клима и тв. Тоалетот е посебно од туш кабината. Се наоѓа на приземје и гледа делумно према море бидејки пред него има зеленило. Пред студиото има 2 лежалки.

 

11. Хера ( 2+2 ) Студио од отворен тип, има 1 брачно легло од (160х200см) + 1 софа за 2 деца до 11,99 год. Во склоп на студиото е и кујната со мини фрижидерче, клима и тв. Тоалетот е на крај со туш кабина. Се наоѓа на приземје и е свртено према море, но нема поглед бидејки пред него има зеленило. Пред студиото има 2 лежалки.

 

12. Дорис (3+1) Студио од отворен тип, има 1 брачно легло од (160х200см) + 1 софа за 2 деца до 11,99 год.

Во склоп на студиото е и кујната со мини фрижидерче, клима и тв. Студиото се наоѓа на приземје, свртено према море и странично према друга вила и нема поглед кон морето бидејки има зеленило. Пред студиото има 2 лежалки.


ЦЕНОВНИК

Цените се изразени во евра за изнајмување на студио или апартман за 7 ноќевања.

 

Период

Artemis 

Calypso

Afroditi 

Eleni 

Athena

Emilia

Mykonos

Hera 

Doris 

капацитет

4+1

Апп 5+1

2+1

2

4+1

3+2

4

2+2

3+1

12.06 – 19.06

567*

567*

476*

420*

567*

539*

539*

476*

476*

19.06 – 26.06

567*

567*

476*

420*

567*

539*

539*

476*

476*

26.06 – 03.07

567

567

476

420

567

539

539

476

476

03.07 – 10.07

714

714

539

476

714

595

595

539

539

10.07 – 17.07

714

714

539

476

714

595

595

539

539

17.07 – 24.07

714

714

539

476

714

595

595

539

539

24.07 – 31.07

714

714

539

476

714

595

595

539

539

31.07 – 07.08

714

714

539

476

714

595

595

539

539

07.08 – 14.08

714

714

539

476

714

595

595

539

539

14.08 – 21.08

714

714

539

476

714

595

595

539

539

21.08 – 28.08

567

567

476

420

567

539

539

476

476

28.08 – 04.09

567

567

476

420

567

539

539

476

476

04.09 – 11.09

567

567

476

420

567

539

539

476

476

11.09 – 18.09

406*

406*

287*

238*

406*

336*

336*

287*

287*

18.09 – 25.09

406*

406*

287*

238*

406*

336*

336*

287*

287*

Дополнително, Ви ги нудиме апартманите Арго, Санторини и Ира за кои резервациите се флексибилни и достапни на барање односно клиентот може да резервира број на ноќевања по сопствен избор соодветно на моменталната расположливост на апартманите и слободните термини . Цените се изразени во евра за изнајмување на студио / апартман од ден.

 

 

Период

Argo

Santorini

Ira

капацитет

3+1

3+1

3

15.04 -30.04

31

31

31

01.05 -20.05

48

48

48

21.05 -10.06

58

58

58

11.06 -05.07

81

81

81

06.07 -20.08

102

102

102

21.08 -10.09

85

85

85

11.09 -30.09

58

58

58

01.10 -15.10

31

31

31


НАПОМЕНА
:

-  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62 денари.

-  При резервација задолжителна е уплата на аконтација од 30%

-  Поради генерално чистење на студијата, истите се напуштаат во 10:00 часот, а влегувањето е во 14:00 часот (локално време)

-  Клима БЕСПЛАТНО

-  Wi-Fi интернет  БЕСПЛАТНО

- 24/7 присуство на наш персонал кој е на располагање за нашите гости за секаква здравствена или друга асистениција за време на престојот


За овој аранжман важат општите услови на патување на ТА МЕРИДИЈАН.