• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Хотел VELIERA 3* (15)

www.hotelveliera.com

 

Хотелот „Valiera“ се наоѓа во историскиот дел на Драч, на 100м. оддалеченост од градското собрание. Нуди максимална удобност, искусен и посветен персонал, удобни соби со тераса, со релаксирачки поглед кон море или градина. Плажата е одалечена на 100тина метри од хотелот.

Објектот има вкупно 17 соби во кои нема можност за дополнителен кревет.

Сите соби имаат: ТВ со рамен екран и сателитски канали, мал фрижидер, апарат за чај/кафе...

Хотелот во својата содржина нуди: ресторан, рецепција, менувачница, Wi-Fi (бесплатно), бар, градина, паркинг (бесплатен)...

 

Тип на соба

01.06-31.08

01.09-31.09

Еднокреветна соба

38

34

Двокреветнасоба

57

48

Трокреветна соба

71

62

 

 

 

 

 

 

 

-Цените се дадени на база ноќевање со појадок, по соба на ден

-Деца до 5 години, плаќаат 5 евра за појадок на ден

-Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената

-Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).