VILA LITCA (66)

Вила ,,Litca'' е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Располага со 1/5 апартман модерно дизајниран,спална соба со два кревети, дневен престој со уште три кревети , дневниот престој е заедно сокомплетно опремена кујна, WC, тераса.

 • АПП бр 1. ,  трети кат.
  Апартманот располага две соби .Има  пространа спална соба со еден брачен и еден единечен кревет, купатило и пространа соба со софа на спуштање, единечен кревет има голема кујна во истата просторија .Има голема тераса. 

GPS координати   40.258538, 23.215667

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

-10 % попуст за резервации и уплати до 01.03.2023

 *попустот не важи за промо цени


Цени за наем на апартман 

Термини Бр. ноќевања 1/5 Апартман
20.05.2023-27.05.2023 7 140 промо
27.05.2023-03.06.2023 7 200 промо
03.06.2023-10.06.2023 7 270
10.06.2023-17.06.2023 7 310
17.06.2023-24.06.2023 7 370
24.06.2023-01.07.2023 7 430
01.07.2023-08.07.2023 7 480
08.07.2023-15.07.2023 7 550
15.07.2023-22.07.2023 7 550
22.07.2023-29.07.2023 7 550
29.07.2023-05.08.2023 7 570
05.08.2023-12.08.2023 7 570
12.08.2023-19.08.2023 7 550
19.08.2023-26.08.2023 7 510
26.08.2023-02.09.2023 7 440
02.09.2023-09.09.2023 7 390
09.09.2023-16.09.2023 7 320 промо
16.09.2023-23.09.2023 7 230 промо

 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени 
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот.

Цена за превоз:

-За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
-За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
-Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во самата агенција.