• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ALOE (4)

Хотелот се наоѓа на само 130 метри од GOLDEN BEACH во Скала Потамиа опкружен со борова шума. Студиата се 1/4 и располагаат со комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење е вклучено во цената. Од сезона 2017, понудата на Фалкон Травел за хотел Алое е зголемена и со хотелските А - категорија на соби со кои располага овој капацитет (без кујна). Понудата за истите е со појадок и вечера. Хотел Алое како и неколку други

вили на барање на задоволните гости е дел од нашата понуда неколку години. Проверете и сами.

ОБЈЕКТОТ Е КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАН (МАРТ 2015). На располагање на гостите има и базен кое користење е вклучено во цената. 

 

(понудата се однесува за услуга полупансион)

Период

Полупансион

по лице

1/3

соба

26.05-02.06.19

7

238

02.06-09.06.19

7

263

09.06-16.06.19

7

280

16.06-23.06.19

7

299

23.06–30.06.19

7

390

30.06-09.07.19

9

420

09.07-18.07.19

9

435

18.07-27.07.19

9

459

27.07–05.08.19

9

459

05.08-14.08.19

9

459

14.08-23.08.19

9

459

23.08–01.09.19

9

433

01.09–08.09.19

7

369

08.09-15.09.19

7

280

15.09-22.09.19

7

246

22.09-29.09.19

7

210


Напомена:

Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (трето и четврто лице – БЕСПЛАТНО плаќа само превоз доколку користи)
Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 9 ноќевања без вклучен превоз
За резервирани два последователни аранжмани одобруваме 10% попуст на втората смена
Во цената на аранжманите е вклучено користењето на клима уредот
За хигиената во апартманите во текот на престојот се грижат самите корисници
Во секое од апартманите има комплетно опремена кујна за онолку лица колку што има во апартманот
Постелнината во студијата се менува еднаш за време на престојот
Сместување во студијата/апартманите е по 14 часот по локално време а напуштање на апартманите е до 09 часот по локално време

Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

*При користење на сопствен превоз, цената за пакет аранжманите означени со * се намалува за 20€.

 Цената на превозот на релација Скопје – Тасос – Скопје изнесува:

возрасни: 50 €деца од 2 до 12 години: 35 €деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)

 

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.