1. СИВИРИ HOTEL JENNY 3* (13)

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири.
Има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, безжичен интернет……
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.
Хотелот располага со 37 соби:
Во собите: клима уред (вклучен во цената), кабловска телевизија, фрижидер и тоалет (реновирани 2019 г.)

 

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

 

 

период

услуга

цена по лице во 1/4 соба

20.05-27.05

7 полупансиони

170

27.05-03.06

7 полупансиони

190

03.06-10.06

7 полупансиони

240

10.06-17.06

7 полупансиони

290

17.06-24.06

7 полупансиони

330

24.06-01.07

7 полупансиони

350

01.07-08.07

7 полупансиони

370

08.07-15.07

7 полупансиони

400

15.07-22.07

7 полупансиони

440

22.07-29.07

7 полупансиони

440

29.07-05.08

7 полупансиони

440

05.08-12.08

7 полупансиони

440

12.08-19.08

7 полупансиони

440

19.08-26.08

7 полупансиони

440

26.08-02.09

7 полупансиони

400

02.09-09.09

7 полупансиони

330

09.09-16.09

7 полупансиони

290

16.09-23.09

7 полупансиони

240

23.09-30.09

7 полупансиони

200

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба кои плаќаат полна сума

 Услуга полупансион (појадок и вечера)

 Цените обележани со црвено  се промо цени и на нив не следува попуст

 Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети

 Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.

Дете од 3 до 8 години како 5 то лице во соба доплата 100 €  во кревет со родител

Бебешко креветче – бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот.

Во спротивно протекторот од хотелот ќе им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.

 

Во цената Е вклучено:

 • 7 полупансиони (шведска маса)
 •  Клима уред
 • Безжичен интернет
 • Користење отворен базен со слатка вода
 • Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
 • Детски дел во дворот на хотелот
 • Трошоци за организација на програмата 

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување (задолжително е да се има)
 • Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) 

Напомени !

 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Сместување во собите е после 14;00 часот (локално време)
 • Напуштање на собите е до 10;00 часот (локално време)
 • За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
 • Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
 • Попустите не може да се комбинираат, 
 •  Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
 • Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.
 • Полупансион:
  Појадок 08:00-10:00 часот – шведска маса
  Вечера   19:30-21:30 часот –  шведска маса

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 € 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 € 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 € 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 € 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 € 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 € 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 € 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 € 40
Кичево – БП Пуцко Петрол 02:15 55 € 45
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 € 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 € 40

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:15 14:15 Сивири
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори
16:00 15:00 Неа Потидеа

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер