HOTEL Akrothalassia 3* (24)

Хотелот Акроталасиа 3* се наоѓа во областа Пиериа, Лептокарија, на 1км одалеченост од центарот на Лептокарија, со идеална локација за оние кои преферираат мирен одмор.

Хотелот е на прва линија од плажа, и располага со ресторан, базен, кафе бар, детско игралиште и рецепција. Со вкупно 18 соби, секоја опремена со клима (вклучена во цената), мини фрижидер, САТ ТВ, интернет, тоалет/туш, фен, балкон/тераса.

Хотелот работи на база полупансион (појадок на шветска маса) вечера на сет мени. Хотелот ќе почне со работа на 25.05.2024.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД

 • Трето возрасно лице во трокреветна соба или Четворокреветна соба има 20% попуст
 • Прво дете од 5-11,99 во трокреветна – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Прво дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Второ дете во трокреветна – исклучиво до 4.99год – бесплатно
 • Прво и второ дете од 5-11,99 во четворокреветна соба – Попуст од 50% цената на возрасен
 • Второ дете во Четворокреветна соба од 0-4.99 – бесплатно
 • Еднокреветна соба – 70%  Доплата
Датуми Double Triple Triple SV Quadruple
25.05.2024 - 01.06.2024 219 € 219 € 229 € 219 €
01.06.2024 - 08.06.2024 239€
239€
249€
239€
08.06.2024 - 15.06.2024 269€
269€
279€
269€
15.06.2024 - 22.06.2024 289€
289€
299€
289€
22.06.2024 - 29.06.2024 329€
329€
339€
329€
29.06.2024 - 06.07.2024 349€
349€
359€
349€
06.07.2024 - 13.07.2024 349€
349€
359€
349€
13.07.2024 - 20.07.2024 369€
369€
379€
369€
20.07.2024 - 27.07.2024 399€
399€
409€
399€
27.07.2024 - 03.08.2024 399€
399€
409€
399€
03.08.2024 - 10.08.2024 399€
399€
409€
359 €
10.08.2024 - 17.08.2024 399€
399€
409€
399€
17.08.2024 - 24.08.2024 349€
349€
359€
349€
24.08.2024 - 31.08.2024 309€
309€
319€
309€
31.08.2024 - 07.09.2024 289€
289€
299€
289€
07.09.2024 - 14.09.2024 249€
249€
259€
249€
14.09.2024 - 21.09.2024 219 € 219 € 229 € 219 €
21.09.2024 - 28.09.2024 189 € 189 € 199 € 189 €

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

Поаѓање од Грција: 

14:00 h локално време, ( 13:00 h мак.време) Лептокарија

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин(овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

GPS:40.060262, 22.561240