Vila Mariffela-10/15 ноќи (100)

Локација: Вила Марифела се наоѓа во мирна средина, помеѓу големото пристаниште и плажата Парадизо, на оддалеченост од 300 метри од плажата Парадизо. Од центарот на градот е оддалечен околу 700 метри.

Содржина на вилата: Вилата има прекрасно уреден двор со скара и место за одмор и уживање во зеленилото што ја опкружува. Пред вилата има бесплатен паркинг простор. Во нашата понуда имаме четворокреветни мезонети кои се наоѓаат на високо приземје. Вилата е покриена со wi-fi конекција (рутерот е претежно во заедничката просторија, па сигналот е слаб).

Содржина на собите: Сместувачките единици се состојат од две нивоа. На долното ниво има спална соба со француски кревет, додека на горното има кујна со два кревети, голем фрижидер, шпорет, трпезариска маса, ТВ и клима уред, чија употреба е вклучена во цената. Вилата има крпи.

First minute 5%

АРАЖМАНИ НА 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Mariffela
TV, AC
1/2 Mez 120* 140* 185* 235* 270* 565 610 655 690 725 795 785 745 610 235* 220* 205* 160* 120* 85*
1/3 Mez 100* 115* 145* 175* 195* 575 620 665 700 735 805 795 755 620 190* 185* 175* 140* 105* 85*
1/4 Mez 85* 110* 135* 165* 175* 585 630 675 710 745 815 805 765 630 155* 145* 135* 120* 100* 85*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free

АРАЖМАНИ НА 15 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07.-29.07.
19.07.-03.08.
24.07.-08.08.
29.07.-13.08.
03.08.-18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Mariffela
TV, AC
1/2 Mez 210* 245* 300* 370* 795 875 955 995 1075 1125 1195 1190 1145 975 780 335* 310* 260* 210* 145*
1/3 Mez 165* 190* 225* 265* 805 890 970 1010 1090 1140 1210 1205 1160 1025 865 275* 255* 220* 180* 145*
1/4 Mez 145* 180* 215* 235* 815 905 985 1025 1105 1155 1225 1220 1175 1055 900 215* 200* 180* 155* 145*
Употреба на клима Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free Free
Легенда
  • 1/2 - Двокреветен мезонет
  • 1/3 Mez - Трокреветен мезонет
  • 1/4 Mez - Четворокреветен мезонет
  • Free - Бесплатно употреба на клима

Попуст – FIRST MINUTE:
За целосна уплата при резервација, одобруваме попуст од 5%. Акцијата трае од 1 март до 30 април

*Цените со ѕвездичка се цени за пакет аражман за сместување и превоз по особа. 

 

– едно дете, до 10 години, во кревет со родители – бесплатно.  Две деца се третираат како еден возрасен. 

 

Услови за деца до 10 години и доплати за дополнителни легла (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат)
– едно дете до 10 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку го користи и има свое седиште во автобус.
– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.
– лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.
Доколку имате потреба од креветче, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенцијата за да може да се обезбеди со доплата по цена од 2 еур/ден.

 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ 

– 50% при пријавување на резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање.  Доколку странките не го платат преостанатиот износ до целосната цена на аранжманот во пропишаниот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.