VILA SAVASH (24)

Вила Саваш се наоѓа на 40 м плажа, помеѓу Врахос и Лигија. Идеална локација за љубителите на мирен одмор. Вилата e погодна за фамилии или парови, располага со 3 спални соби , една дневна и кујна. Двете спални соби имаат француски лежај, во третата спална соба има два одвоени кревети. Вилата има тераса со поглед на море и сопствен паркинг но нема клима. Капацитетот на вилата е 6возрасни + 2деца до 12год.

 • Специјалната понуда важи за ограничен број на термини во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
 • Цените се однесуваат на наем на ВИЛА за 7 ноќевања (без превоз).
 • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2023. И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.05.2023

Датуми

VILA

24.05.2023 - 31.05.2023

159 €

31.05.2023 - 07.06.2023

229 €

07.06.2023 - 14.06.2023

246 €

14.06.2023 - 21.06.2023

329€

21.06.2023 - 28.06.2023

439€

28.06.2023 - 05.07.2023

499€

05.07.2023 - 12.07.2023

650 €

12.07.2023 - 19.07.2023

650 €

19.07.2023 - 26.07.2023

739€

26.07.2023 - 02.08.2023

739€

02.08.2023 - 09.08.2023

739€

09.08.2023 - 16.08.2023

739€

16.08.2023 - 23.08.2023

739€

23.08.2023 - 30.08.2023

609€

30.08.2023 - 06.09.2023

457 €

06.09.2023 - 13.09.2023

479€

13.09.2023 - 20.09.2023

439€

20.09.2023 - 27.09.2023

299 €

Превоз

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • -Скопје (Дрводекор) – 55€ по лице 
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -65€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -55€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • -Битола (АвтобускаСтаница)-55€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
 • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -70€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице

 

Време на поаѓање за Врахос:

 • -01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
 • -01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
 • -12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
 • -02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
 • -03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
 • -04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Напомена: за 2 последователни термина, се одобрува 10% попуст на вториот термин (доколку не е промо цена)

На промо термините не следуваат попусти како што се попусти за рана уплата и попуст за споен термин


ЛОКАЦИЈА