• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

REGNUM APART-HOTEL & SPA 5* (24)

 

Локација : 400 м од жичарницата
Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. 
луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите 
лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба 
и анимација, конференциска сала.

 
Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. 

 

http://www.regnum.bg/

 

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 25.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 23.11.2019

 

Ценовник објавен на 20.06.2019

 

 

 

ценовник бр.2 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 30% за резервација и уплата до 25.09.2019 | 25% за резервација и уплата до 31.10.2019

18% за резервација и уплата до 27.11.2019

БОНУСИ : 7=6, 14=12 за резервации од 21.11.2018 (не важи за период 27.12-01.01.2020) – валидни резервации направени после 27.11.2019


 

Во цената е вклучено:

појадок, транспорт до жичарница (по распоред), користење на СПА ЦЕНТАР – внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, фитнес, релакс соба, џакузи, ски гардеробер, детски кат и анимација, паркинг, интернет.

Доплата за користење на Регнум Бања Термал и организиран транспорт : возрасен – 8€, дете 3-9.99 год.- 4€


Дополнителни услови: 

 Доплата за вечера : возрасен – 10€, дете -5€

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (11-15.99 год.) – 45€, дете (6-10.99 год.) – 25€

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Во цената е вклучено: 

појадок ,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

 

НАПОМЕНА:

Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот. 

 

Доплата за Полупансион: 10еур по лице на ден, 5еур за дете од 3-9,99год

Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.

Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок

Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2019.

Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.

 

Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),