• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA FIORE (28)


 

ПАРГА е град чии корени се протегаат од Античкиот период, но била и под силно влијание на западната цивилизација и култура. Опкружен со различни култури, на мал простор, на Епирскиот дел на Јонско море, никна градче со свој единствен и својствен шарм. Посетителите на Парга ќе бидат импресионирани од зеленилото, околните планини и маслини, нејзините преубави плажи и мирни заливи скриени во големите карпи. Приближувајќи се кон градот, се гледа дека Парга е мал, убав, бел град со црвени покриви, сместен во прегратките на околните планини. Парга е комплетно летовалиште и во неа секој може да најде нешто за себе...градското пристаниште, шеталиштето покрај морето, двете градски плажи, големата плажа Валтос во непосредна близина на градот, многубројните скриени плажи распрскани на малите островчиња во заливот, старата градска тврдина од XIV век, многубројните излети.

Студија ФИОРЕ (Б-кат) – се наоѓаат на 180 метри од идиличната Писо Крионери плажа и имаат одличен пристап до море без нагорнини, симпатично уреден двор со зеленило и мала скара, прикладни места за паркирање, а во близина на атлетскиот центар на Парга. Студијата се комплетно реновирани во 2011, опремени со кујни, тоалет, ТВ, клима (доплата 5 ЕУР на ден), тераси, САТ ТВ, секојдневно чистење на апартманите. Студијата се со модерен дизајн и соодветна пространост, идеални за комфорен семеен одмор, WI-FI.

 

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019 

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019


 

ТЕРМИН 

 

НОЌИ

1/2 СТД.   (2 лица)

1/2+1 СТД.    (3 лица)

1/3+1 СТД.    (4 лица)

1/2+2 АПТ          (4 лица)

 

22.05.-29.05.

7

69

79

89

99

ПРОМО

29.05.-05.06.

7

79

89

99

109

ПРОМО

05.06.-12.06.

7

109

119

129

149

ПРОМО

12.06.-19.06.

7

169

179

199

219

 

19.06.-26.06.

7

249

259

269

289

 

26.06.-03.07.

7

269

279

289

309

 

03.07.-10.07.

7

299

309

329

359

 

10.07.-17.07.

7

369

379

399

439

 

17.07.-24.07.

7

409

419

429

469

 

24.07.-31.07.

7

409

419

429

469

 

31.07.-07.08.

7

409

419

429

469

 

07.08.-14.08.

7

409

419

429

469

 

14.08.-21.08.

7

409

419

429

469

 

21.08.-28.08.

7

359

369

379

419

 

28.08.-04.09.

7

309

319

329

359

 

04.09.-11.09.

7

269

279

289

309

 

11.09.-18.09.

7

189

199

209

219

ПРОМО

18.09.-25.09.

7

119

129

139

149

ПРОМО

25.09.-02.10.

7

69

89

89

99

ПРОМО

Во цената (освен за промо пакетите 7ноќ. по лице + превоз) не е вклучен превоз.  Повратен превоз до Парга чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Парга
Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 50€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Парга:
Битола (Градска Автобуска Станица) – 40€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Лукоил ) – Трансфер до Битола  – 40€ 

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (пред т.а.Меридијан) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице (Доплата од 5€ за промо пакетите со вклучен превоз)

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена

Возрасни лица над 63 години : Попуст од 10 Евра од редовната цена
– Деца до 1,99 години бесплатно


Време на поаѓање превоз Парга:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан)

-       Цените се дадени за наем по студио за 7/8 ноќевања во ЕУР, за уплата исклучиво во МКД, по курс 1 Евро = 61.8. Доплата за клима – 5 еур на ден.

-       За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. 

-       Термините обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст. 

-       За промо пакети (7 ноќевања со вклучен превоз) задолжителна уплата на 50% од вкупниот износ, со целосна доплата на аранжманот до 10.03.2018


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),