VILA JULIJA (24)

Вила Јулија се наоѓа во областа на Геракини, не е близу море, т.е 450м одалеченост од море, 1,5км од Геракини и 1,5км од плажа Трикорфу бич. Лоцирана на висина над главната магистрала, близу бензинска пумпа Харкас Фуел. 

Вилата е локациски сместена во мирна област, каде се сместени приватни вили, идеално решение за оние кој сакаат мирен одмор и далеку од градската гужва. 

 

Вилата располага со 3 двосплани апартмани, од кој 2 на прв спрат и 1 на високо приземје. Сите апартмани имаат по две спални соби, дневна со софа на спуштање, бања, кујна и тераса. 

Паркинг, интернет, ТВ, клима вклулена во цената. 

Максимум сместување на 6 лица (4+2деца) или (5+1дете) Доколку има 6то лице (дете до 11,99год) , можно е да се додаде екстра легло на расклопување. 

Доколку се сместени само 4 лица во апартман цената се намалува за 30еур во тотал. 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ НА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62МКД.

Датуми

1/2 АПАРТМАН

15.07.2023 - 22.07.2023

699 €

22.07.2023 - 29.07.2023

699 €

29.07.2023 - 05.08.2023

699 €

05.08.2023 - 12.08.2023

699 €

12.08.2023 - 19.08.2023

669 €

19.08.2023 - 26.08.2023

579 €

26.08.2023 - 02.09.2023

459 €

02.09.2023 - 09.09.2023

359 €

09.09.2023 - 16.09.2023

309 €

16.09.2023 - 23.09.2023

259 €

 

Превоз

 

Можност за превоз, но возилата немаат пристап до неа, се застанува на 120 од локален пат.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ситонија – Геракини (секоја Сабота)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Геракини чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • -Скопје (Дрводекор) – 50еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 65еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) - 50еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –50еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 50еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ситонија:

 • Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 50еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –60еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 70еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 60еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште