VILA ARKADIJA (40)

Вила Аркадија се наоѓа на 100м.од плажа,1,5км.оддалеченост од плоштадот во Неа Каликратиа.

Сместување АПП  1/2+2  45 m2– спална соба со брачен кревет и просторија со опремена кујна  и  софа на спуштaње ТВ, фрижидер,мини шпорет, климa уред (бесплатно користење), балкон со маса и столици, бања со туш. (IT)

Нова луксузна вила,изградена во 2023!

Ценовник и Услови
Период Бр.на ноќи 1/2+ 2 АПП
28.05 – 04.06 7 199 € промо
04.06 – 11.06 7 349 €
11.06 –  18.06 7 379 €
18.06 –  25.06 7 419 €
25.06 –  02.07 7 469 €
02.07 – 09.07 7 519 €
09.07 – 16.07 7 55
16.07 – 23.07 7 599 
23.07 – 30.07 7 599 
30.07 – 06.08 7 599 €
06.08 – 13.08 7 599 
13.08 – 20.08 7 599 €
20.08 – 27.08 7 559 €
27.08 – 03.09 7 509 €
03.09 – 10.09 7 439 €
10.09 – 17.09 7 359 €
17.09 – 24.09 7 279 €
24.09 – 01.10 7 219 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА  7 ноќи

Превозот се доплаќа
  Повратен превоз Еден правец
Возрасен  45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите  е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.