• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL BUDVA 4* (1)

Положба: хотелот се наоѓа на шеталиштето во центарот на Будва покрај море,на 800 метри од автобуска станица. До Стариот град на Будва се стигнува со кратка прошетка. Во близина на хотелот се наоѓа трговски центар, барови на плажа и ноќни клубови. 
Сместување: пространи и модерни соби, сите опремени со: клима, бања, фен за коса, телефон, бесплатен WI-FI, сателитска ТВ, минибар. Секоја соба има мини работно биро, прозорци со звучна изолација.
Услуга: ноќевање со појадок
Содржини: ресторан во кој се служат разновидни специјалитети и дел од нив се спремаат пред гостите, бар на тераса и базен, 24 часа рецепција, аперитив бар, собна послуга. 
Плажа: на 20 метри од Словенска плажа
Спорт и забава: отворен базен, салон за убавина, велнес центар.


Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.  
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.