• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

ПЕФКОХОРИ

Вила Андромеда (73)

Вила Андромеда се наоѓа на околу 160 м од плажа сместена е во Пефкохори. Вилата нуди сместување со бесплатен приватен паркинг. Во близина се наоѓаат главните знаменитости на Пефкохори, како што се плажата Гларокавос и Агиос Димитрио. Вилата се наоѓа на  150 метри од Yalla Beach Bar Restaurant, Bakalis и Bora Bora Coffee & Drinks каде што гостите можат да вечераат.


Опис
Вилата нуди 1 мезонет за 8 лица и 2 апартмани за 5 лица. Сите се опремени со клима уред,купатило,кујна, шпорет, фрижидер, ТВ, WiFi интернет, градина, тераса, шатл до аеродром (доплата), дозволени миленици на барање, паркинг

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.


Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.


Важна Напомена:За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.


-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 01.05.2022

Период Ноќи 1/3+1 апп 1/4+1 апп 1/5+3 мезонета Коментар
22.05-29.05.2022 7 121€ 141€ 161€ промо
29.05-05.06.2022 7 161€ 181€ 201€ промо
05.06-12.06.2022 7 201€ 231€ 261€  
12.06-19.06.2022 7 251€ 271€ 291€  
19.06-26.06.2022 7 341€ 381€ 411€  
26.06-03.07.2022 7 371€ 401€ 431€  
03.07-10.07.2022 7 401€ 431€ 461€  
10.07-17.07.2022 7 431€ 451€ 491€  
17.07-24.07.2022 7 451€ 471€ 541€  
24.07-31.07.2022 7 451€ 471€ 541€  
31.07-07.08.2022 7 451€ 471€ 541€  
07.08-14.08.2022 7 451€ 471€ 541€  
14.08-21.08.2022 7 371€ 401€ 431€  
21.08-28.08.2022 7 341€ 381€ 411€  
28.08-04.09.2022 7 301€ 341€ 371€  
04.09-11.09.2022 7 241€ 261€ 341€  
11.09-18.09.2022 7 191€ 221€ 251€ промо
18.09-25.09.2022 7 151€ 181€ 211€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Во цената е вклучено:

 • Ноќевање,
 • клима уред
 • wi-fi.
 • паркинг

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • патничко осигурување
 • туристичка такса 0.5 € (се плаќа во агенција)

Опис на апартмани:

 • Еднособен апартман 1 -прв спрат: 1 француски кревет, кревет на спуштање во дневна (погоден за 2 лица) + 1 софа во кујна, капатило.
 • Двособен апартман 2 -втор спрат: две одделни соби со 1 француски кревет, 3 единечни кревети, + 1 мал кревет (не е погоден за возрасен) , кујна ,капатило.
 • Мезонета: 1 француски кревет + две соби по 2 единечни кревети + 2 софи, 2 капатила + 1 кујна.

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перон 04:00 ч ) – 35€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида 03:15 ч ) -Трансфер до Битола – 35€ по лице
 • Струга (Хотел Дрим 02:15 ч)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол 02:15 ч ) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола 02:30 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица 03:15 ч) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор 04:00 ч) – 35€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија 04:30 ч ) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта 03:40ч ) Трансфер до Велес– 45€ по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино 05:00 ч) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек 05:00чТрансфер до Удово 45€ 
 • Удово (бензинска пумпа, Удово 05:40 ч ) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов 06:00 ч) – 35€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

 

Услови:

 • Резервација се прави со авансна уплата од минимум 30% од цената на аранжманот и копија од лична карта.
 • Комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

 Отказ на резервации:

 За отказ на резервација важат опшите услови , односно:

 • за отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 30% од сумата.
 • за отказ 29 до 15 дена пред патувањето се задржува 50% од сумата.
 • за отказ 14 до 5 дена пред патувањето се задржува 80% од сумата.
 • за отказ 5-0 дена пред патувањето се задржува 100% од сумата.
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот пред почетокот на патувањето, поради причини кои не можел да ги предвиди, избегне или отстрани (болест, повреда или смрт во потесното семејство, елементарна непогода или слично), а врз основа на важечка потврда од надлежните органи, во тој случај не ги плаќа отказните трошоци по наведената скала, туку само реалните трошоци произлезени од откажувањето на аранжманот, за кои организаторот е обврзан да ги плати на крајниот давател на услугата, без право на рефундација
 • Доколку патникот се откажува од аранжманот по почетокот на патувањето (за време на патување или за време на престој во местото на патување), поради настани кои се резулатат на влијание на “виша сила” (воени настани, терористички акти, елементарни непогоди, сообраќајни незгоди или слично), кои ниту патникот ниту организаторот не можел да ги предвиди, избегне или отстрани, организаторот не носи одговорност ниту има обврска за поврат на средства за нереализирани услуги, освен доколку крајниот давател на услугите прифати и изврши рефундација на истите.

 Приговори и поплаки:

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на ова програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм. 

Останати услови и попусти:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.