• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Vila Loukakis-10/15 ноќи-сопствен превоз (100)

Локација:

Vila Loukakis се наоѓа во новиот дел на Сарти, на главниот пат што води околу полуостровот Ситонија. Се наоѓа на 200 метри од широката песочна плажа, додека од центарот на стариот дел е едалечена на десет минути пешачење.

Содржина на вилата:

Новоизградениот објект Лукакис е отворен во јуни 2018 година. Вилата содржи простран двор богат со зеленило, кој вклучува базен со лежалки и чадори, детско игралиште, скара на располагање за гостите, туш и складирање на багаж за последниот ден. Бесплатен приватен паркинг е достапен за гостите. Сите сместувачки единици се наоѓаат на приземје и повеќето имаат поглед на базен, додека некои соби гледаат кон дворот или од страната на базенот.

Содржина на собата:

Нудиме петнаесет, модерно опремени, трокреветни студија, четворокреветни апартмани и шесткреветни дуплекси. Луксузениот изглед и вистинскиот избор  ќе ги задоволи желбите и потребите и на најпребирливите гости. Апартманите се состојат од две соби, спална соба со француски кревет и кујна со голема софа на извлекување погодна за двајца возрасни. Дуплексот се состои од две посебни спални соби одвоени со врати и посебен простор за кујна. Сите сместувачки единици се опремени со кујна (мини електричен шпорет, фрижидер, прибор без тави) за приготвување на лесни оброци, WiFi (слаба конекција), тоалет со пешкири, ТВ, клима која е бесплатна како и сеф (исто така бесплатен). Постелнината и крпите се менуваат на секои 3 дена, кога има чистење. Влезните тераси се опремени со столици за седење.

 

АРАЖМАН СО 10 НОЌЕВАЊА

Vila Tip 20.05

30.05
30.05

09.06
04.06

14.06
09.06

19.06
14.06

24.06
19.06

29.06
24.06

04.07
29.06

09.07
04.07

14.07
09.07

19.07
14.07.-24.07
19.07.-29.07
24.07.-03.08
29.07.-08.08
03.08.-13.08
08.08.-18.08
13.08

23.08
18.08

28.08
23.08

02.09
28.08

07.09
02.09

12.09
07.09

17.09
12.09

22.09
17.09

27.09
22.09.

02.10.
Vila
Loukakis
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 105* 175* 210* 250* 280* 615 660 705 770 835 930 900 825 660 260* 245* 225* 205* 185* 95*
1/3 Std 100* 140* 170* 200* 210* 625 670 715 780 845 940 910 835 680 200* 190* 175* 165* 150* 95*
1/4 Std 85* 120* 145* 165* 170* 635 680 725 790 855 950 920 845 700 165* 160* 150* 140* 125* 95*
1/4 App 95* 125* 150* 170* 180* 745 790 835 905 985 1095 1040 935 800 175* 170* 160* 145* 130* 95*
1/5 Duplex 90* 115* 130* 145* 160* 825 900 985 1025 1065 1165 1150 1070 930 170* 155* 140* 125* 105* 95*
1/6 Duplex 90* 105* 120* 130* 145* 875 950 1035 1075 1115 1215 1205 1130 965 150* 135* 120* 110* 95* 95*
Upotreba klime Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata Uračunata

Aranžmani na 15 noćenja

Vila Tip 20.05

04.06
30.05

14.06
04.06

19.06
09.06

24.06
14.06

29.06
19.06

04.07
24.06

09.07
29.06

14.07
04.07

19.07
09.07

24.07
14.07. – 29.07.
19.07. – 03.08.
24.07. – 08.08.
29.07. – 13.08.
03.08. – 18.08.
08.08

23.08
13.08

28.08
18.08

02.09
23.08

07.09
28.08

12.09
02.09

17.09
07.09

22.09
12.09

27.09
17.09

02.10
Vila
Loukakis
TV, AC
-bazen-
1/2 Std 240* 275* 330* 385* 850 915 1005 1075 1235 1325 1420 1390 1315 1120 925 365* 335* 310* 250* 200*
1/3 Std 205* 215* 260* 290* 895 940 1020 1090 1250 1340 1435 1410 1330 1155 980 280* 255* 240* 200* 160*
1/4 Std 165* 180* 215* 235* 955 955 1035 1105 1265 1355 1450 1425 1345 1185 1015 230* 215* 200* 170* 140*
1/4 App 180* 190* 220* 245* 995 1040 1130 1195 1375 1485 1595 1540 1435 1245 1075 245* 230* 210* 180* 150*
1/4 Duplex 165* 170* 190* 215* 1080 1195 1320 1390 1535 1600 1700 1680 1605 1445 1255 255* 240* 200* 190* 155*
1/5 Duplex 155* 160* 170* 190* 1145 1265 1395 1465 1610 1675 1775 1760 1690 1515 1305 200* 180* 155* 150* 140*
1/6 Duplex 145* 150* 155* 170* 1195 1325 1445 1515 1675 1735 1850 1825 1755 1575 1375 185* 160* 140* 135* 125*
Клима Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Легенда
  • 1/2 Std - Двокреветно студио;
  • 1/3 Std - Трокреветно студио;
  • 1/4 Std - Четирикреветно студио;
  • 1/4 App- Апартман со четири кревети;
  • 1/5 Дуплекс - Петкреветен дуплекс апартман со две посебни спални соби и дневна соба;
  • 1/6 Дуплекс - Шесткреветен дуплекс апартман со две посебни спални соби и дневна соба;
  • Free - besplatna upotreba klime..

ЦЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО SВЕЗДИЧКА * СЕ ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ И ПРЕВОЗ ПО ЛИЦЕ.

 

– Biranje spratnosti, pogleda ili broja sobe nije moguće, osim kada u programu nije drugačije navedeno.

 

-Едно дете, до 7 години, во кревет со родители – бесплатно. Две деца се третираат како еден возрасен.

 

-Услови за деца до 7 години и доплати за дополнителни кревети (попустите важат само кога веќе има две лица кои целосно плаќаат):

– едно дете до 7 години – бесплатно во кревет со родители, плаќа само превоз доколку  користи и има свое седиште во автобус.

– Децата плаќаат 70% од цената на аранжманот, имаат сопствен кревет и седиште во автобус.

– Лице на дополнително легло плаќа 70% од цената на аранжманот, има дополнителен кревет и седиште во автобус.

– Доколку е потребен кревет, при резервација на аранжманот потребно е да се нагласи во агенција, агенцијата го обезбедува по цена од 2 еур/ден.

 

– 50% уплата при резервација, остатокот најдоцна 30 дена пред датумот на поаѓање. Доколку странките не го платат преостанатиот дел од износот  на целосната цена на аранжманот во предвидениот рок, се смета дека се откажале од користење на аранжманот и дека резервацијата е откажана.

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Туристички придружник на патувањето, сместување во избраните објекти на база 10 ноќевања. Смените со * вклучува превоз и сместување на патници до одбраната дестинацијата.

 

 

ЗА ДОПЛАТА:

Задолжителна доплата за туристичка такса од 0,5 евра на ден по соба. Неодредени услуги, индивидуални и други патнички трошоци.