• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

КОСТА БРАВА (3)

 

Поминете осум дена на брегот на Коста Брава Маресме по екстремно ниска цена и уживајте во пријатната клима, вкусната храна залиена со светски познатата Сангрија и прошетките во еден од најубавите градови на светот – БАРЦЕЛОНА.


Коста Брава – крајбрежен регион и популарна туристичка дестинација поради умерената клима и прекрасните плажи со кристално чиста вода и волшебен, ситен песок.

Додека еден дел од брегот на Коста Брава станал развиена туристичка дестинација, останатите делови го задржале традиционалниот изглед и станале „скриенa скапоценост“ за посетителите кои сакаат нешто повеќе од сонце, море, песок и Сангрија.

ШПАНИЈА – КОСТА БРАВА / МАРЕСМЕ
7 НОЌЕВАЊА + ДОРУЧЕК, РУЧЕК И ВЕЧЕРА,  ПИЈАЛОЦИ (ВИНО И ВОДА) 
  + ТРАНСФЕР  + РАЗГЛЕД  НА БАРСЕЛОНА

ХОТЕЛИ

ТЕРМИНИ

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ВО ДВОКРЕВЕТНА

ПОПУСТ ЗА  1 И 2 ДЕТЕ
02-12ГОД.

ДОПЛАТА ЗА
ЕДНОКРЕВЕТНА

ПОПУСТ ЗА ТРЕТО ЛИЦЕ

4* 22.09.2019 -22.12.2019 249  -50% 159  -30 
 

НЕ СЕ ОДНЕСУВА ЗА ПЕРИОД ЗА ПРАЗНИЦИ

Забелешка: 

Сместувањето ќе биде во некој од следните хотели со 4**** зависно од расположивоста во моментот на резервирање: – H Top Royal Beach, Roger De Flor, Gran Garbi, Garbo MarH Top
- Доплата од 2,5 ЕУР по лице по ден за наведените сместување во наведените хотеил: Mercury, Pineda Palace, H Top Pineda Palace, Royal Sun Suites, H Top Royal Star ….
- Доплата од 5 ЕУР по лице по ден за сместување во H Top Amaika i H Top Royal Sun

Авионската карта НЕ Е ВКЛУЧЕНА ВО ЦЕНАТА НА ПАКЕТОТ !!!!

Цената вклучува:
Повратни трансфери од аеродром до хотел на Коста Брава ( Придружни за период од 09.00 – 23.00 часот ), 7 ноќевања на база на Полн  пансион ( плус вода и вино за време на оброците)  во  хотел со 4* од ланецот на H Top хотелите, Панорамско разгледување на Барселона со стручен, локален водич на Англиски јазик ( Придружна тура ) и организација на патувањето


Цената не вклучува:
Авионски билет ( цента на билетот ќе зависи од расположивоста на класи во моментот на резервација на редовните линии на авио компаниите кои имаат летови од Скопје ВИА … до Барцелона ) , туристичка такса (се плаќа на лице место во хотелот), патничко осигурување, Факултативни екскурзии и разгледи.


Забелешка: 

Цената не се однесува за празници!
Аранжманите може да бидат и со повеќе ноќевања. ЦЕНА на дополнително ноќевање НА БАРАЊЕ.

За реализација на програмата потребни се минимум 2 патници