• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ВИЛA TONIA - сопствен превоз (9)

Вилата се наоѓа на 120 метри од плажата и главната улица. Располага со двокреветни студија опремени со кујнски дел, тераса-приземје, ТВ, купатило и клима(се доплаќа). Сите студија се на приземје. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

ЦЕНИ И ТЕРМИНИ

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ
Вила
TONIA
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
15.09.
24.09.
број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 150 200 215 275 315 315 315 275 215 150 130
Климата се доплаќа 5 евра по студио на ден

Локација: 39.753859946605345, 22.861795730132265

 

ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.
НАПОМЕНА
 - Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ
Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 61.8 денари.