ШПАНИЈА со автобус (23)

Пакет аранжман со АВТОБУС  од €479,00
ОГРАНИЧЕН БРОЈ НА МЕСТА ВО СЕКОЈА СМЕНА !

Редовната цена на аранжманот после 15 Март, се зголемува за 50 евра по лице.

Земја со богата историја, традиција и култура. Земја на Фламенгото, коридата и виното. Сончева, топла и возбудлива 24 часа. Ве водиме на Коста Брава – “ Дива Обала” , со стрмни, избраздани карпи и проѕирно сино море, скриени заливи, широки песочни плажи, во позадина со борова и храстова шума. Коста Брава т.е. Каталонската Ривиера нуди прекрасен одмор, многу атрактивни излети и незаборавни ноќи: Барселона, Фигерас, забавниот парк Порт Авентура, водени лудории, аквариум, Маринеленд… а ноќе многубројни дискотеки, барови и забава до раните утрински часови… Ние за Вас го одбравме најпознатиот центар на Коста Брава – ЛОРЕТ ДЕ МАР +++ Гламурот на Азурниот Брег: Ница, Kан, Монако, Монте Карло, Сен Тропе и шармот на Северна Италија: Венеција и Верона.

Коста брава-Азурен Брег – Венеција-Венеција-Верона-Барселона-Кан-Ница-Монако-Монте Карло

 

Термини: 08,14,29 Јуни,  13 Јули,  03,24 Август,   07 Септември 2023                      

 

ПРОГРАМА:


1 ден  СКОПЈЕ – ВЕНЕЦИЈА:
Состанок на групата во 12.00ч.  Поаѓање во 12.30ч. Се патува преку гр. премин Табановце, Србија, Хрватска, Словенија со попатни паузи. Ноќно возење.

2 ден  ВЕНЕЦИЈА – ВЕНЕТО Регија:
Пристигнување во утринските часови. Факултативно, со брод се префрлуваме во островската Венеција. Разгледување на градот: плоштадот и црквата Сан Марко, Дуждевата палата, Кулата часовник, мостот на воздишки, мостот Риалто, Каналот Гранде. Прошетка низ тесните и живописни улички со безброј мостови над каналите низ кои пловат легендарните гондоли. Слободно време за индивидуални прошетки.
Со брод се враќаме кон пристаништето Пунта Сабиони од каде со автобус одиме до хотелот. Сместување во хотел. Ноќевање.

3ден  ВЕНЕТО – ВЕРОНА – ЉОРЕТ ДЕ МАР:
Појадок. Патувањето продолжува кон Верона. Целодневен престој и прошетка низ центарот на стариот град Верона: плоштадите Бра и Ербе, Дел Сињории, старата тврдина и нејзиниот познат мост, Арената. Прошетка низ пешачката улица Мазини, Куќата на Јулија... Слободно време за индивидуални прошетки. Патувањето кон Шпанија продолжува во вечерните часови. Се патува покрај Пиаченца, Генова, Вентимиља, Ница, Монпелие, Перпињан, Гирона. Ноќно возење.

4– 10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР
Пристигнување во Лорет де Мар во предпладневните часови. Сместување во одбраниот хотел после 14:00ч.Слободно попладне.
Престој на база 6  ноќевања со појадок или 6 полу пансиони или 6 полни пансиона.

За време на престојот ќе бидат организирани бројни факултативни излети: BARCELONA PANORAMICA, BARCELONA MAGIC COSTA BRAVA TOUR, PORT AVENTURA – забавниот парк, BARCELONA BY NIGHT & DISCO OPIUM, AQUARIUM, NOU CAMP, FIGUERAS – MUSEUM DALI,FLAMENCO SHOW, дискотеки во Љорет де Мар…

10 ден  ЉОРЕТ ДЕ МАР – АЗУРЕН БРЕГ

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 ч. Слободен ден за одмор, прошетки и индивидуални активности, или можност за факултативен излет: BARCELONA MAGIC: со посета на Аквариум и Магичните фонтани во вечерните часови kako и шопинг во големите стоковни куќи трговски центри! Во вечерните часови поаѓање за Азурен брег. Се патува преку Перпињан, Ним, Ноќно возење.


11 ден   АЗУРЕН БРЕГ: Кан – Ница
Пристигнување на Азурниот брег во утринските часови. Престојот на Азурниот брег го започнуваме со   гламурот на Кан.

Кан,  – познат по својата Кроасета, филмската палата, луксузните хотели. Се искачуваме во стариот град Сике, познат по  својата тврдина и готска црква. Прошетка покрај познатата Филмска Палата и шеталиштето на Палмите- Кроасета.

Се возиме по Наполеоновиот Пат, покрај самата обала и идиличните мали гратчиња на патот кон Ница.

Ница,  – Кралица на Француската Ривиера, срцето на најбогатиот период познат како  ‘Belle Epoque”.

Иконскиот хотел Negresko, Шеталиштето на Англичаните или “Promenade des Angles”,  плоштадот Масена, стариот дел од градот со познатата Кралска Опера, куќата каде престојувал Наполеон, плоштадот Cours Saleya… Слободно време за индивидуални прошетки.
Сместување во хотел во регијата на Азурниот брег. Ноќевање.

12. денАЗУРЕН БРЕГ – ЕЗ - МОНАКО:
Појадок.Ги сместуваме стварите во автобус. Се возиме  кон Ез со прекрасен панорамски поглед на Азурниот брег, на монденскиот полуостров Cap Ferat  каде се наоѓа вилата на Ephrussi de Rothschild, местата Villefranch –sur-Mer, Beaulie-sur-Mer  и средновековниот град ЕЗ и посета на најпознатата фабрика за производство на Француски парфеми ФРАГОНАРД во Ез. Можност да купите парфеми по фабрички цени.

Продолжуваме кон Монако: Прошетка низ стариот град познат по Палатата на Фамилијата Грималди, црквата Свети Никола, Океаногравскиот институт, прекрасниот парк, живописните тесни улички...  Пешачиме кон Монте Карло покрај пристаништето со луксузни јахти, патеката каде се вози Формула1.

Слободно време за индивидуални прошетки и посети. Во попладневните часови се упатуваме кон центарот на  МОНТЕ КАРЛО  за да го доловиме гламурот и сјајот преку неговите паркови, трговски центри, луксузни хотели и прочуени Казина. 

 

МОНАКО – СКОПЈЕ: Во вечерните часови, поаѓаме кон Скопје. Се патува покрај Генова, Верона, Љубљана, Загреб, Белград, гр.премин Табановце, со попатни паузи за одмор.   

13. ДЕН. СКОПЈЕ:  Пристигнување во вечерните часови.

ЦЕНА за уплата до 25 Mарт 2023 + ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН  (со*)


ALEGRIA FENALS MAR

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,

3* Superior


8*

14

29

13*

3

24*

7*

По лице во 1/2 соба

НП

499

499

589

569

669

539

529

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

459

459

519

519

569

489

479

1-во дете 2-11,99 г.

НП

449

449

519

499

569

469

460

 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија за термините:08 Јуни, 13 Јули, 24 Август, 07 Септември

 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија важи до 25.03. или до пополнување на капацитетите.

 Редовна доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра


 


ALEGRIA MARINER 4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,

 


8*

14

29

13*

3

24*

7*

По лице во 1/2 соба

НП

529

539

629

589

699

559

549

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

479

469

529

529

669

519

499

1-во дете 2-11,99 г.

НП

399

419

499

439

499

429

419

2-ро дете 2-11,99 г. (на барање)

НП

399

419

499

439

499

429

419

 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија за термините:08 Јуни, 13 Јули, 24 Август, 07 Септември

 * ГРАТИС ПОЛУПАНСИОН во Шпанија важи до 25.03. или до пополнување на капацитетите.

 Редовна доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра


 Доплата за 6 ПОЛНИПАНСИОНИ во Шпанија: НП+ 90 евра / Деца 45 евра 


 

 

 

 

 

 

 

 

ALEGRIA PLAZA PARIS 4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

539

539

629

669

689

549

529

Трето/Четврто, лице во 1/3-4 

НП

469

469

529

549

569

469

459

1-во, 2ро дете 2-11,99 г.

НП

419

419

469

469

479

419

399

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра Доплата за 6 ПОЛНИПАНСИОНИ во Шпанија: НП+ 90 евра / Деца 45 евра 


 

 

 

 

 

 

 

 

ALEGRIA SUN VILLAGE 4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

539

539

619

659

669

539

529

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

459

459

519

549

549

469

459

1-во дете 2-11,99 г.

НП

399

399

449

469

469

399

349

2-ро дете 2-11,99 г.

НП

399

399

449

469

469

399

399

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра 


 

 

 

 

 

 

 

 

     METROPOL  4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

569

619

699

699

799

699

619

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

499

539

639

639

729

639

539

1-во дете 2-12 г.

НП

429

459

599

599

679

599

459

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра 


 

 

 

 

 

 

 

 

XAINE PARK 4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

519

529

749

749

749

619

499

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

479

489

679

679

679

569

469

1-во, 2ро дете 2-11,99 г.

НП

399

399

519

519

519

459

399

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 50 евра / Деца 25 евра Доплата за 6 ПОЛНИПАНСИОНИ во Шпанија: НП+ 90 евра / Деца 45 евра 


 

 

 

 

 

 

 

 

  GRAND DON JUAN RESORT 4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

649

649

669

769

859

799

649

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

609

609

629

719

799

749

609

1-во, 2ро дете 2-11 г.

НП

469

469

489

529

569

549

459

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 60 евра / Деца 30 евра Доплата за 6 ПОЛНИПАНСИОНИ во Шпанија: НП+ 100 евра / Деца 50 евра  

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 


     GRAND FLAMENGO  4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

559

619

659

759

829

699

569

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

499

559

589

669

719

619

499

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 100 евра

 
  

 

 

 

 

 

 

DELAMAR  4*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

599

669

719

819

899

739

599

 Доплата за 6 ПОЛУПАНСИОНА во Шпанија: НП+ 100 евра

 
 


 

 

 

 

 

 

 

 

     TENT  2*

 

 

Јуни

 

Јули

                     Август

 

Септ,8

14

29

13

3

24

7

По лице во 1/2 соба

НП

479

479

569

599

659

599

close

Трето лице во 1/2+1 соба

НП

479

479

569

599

659

599

close

1-во дете 2-14 г.

НП

389

389

419

439

469

439

close

 Нема можност за полупансион

 

 

 

 
 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА 

• Високотуристички автобус со клима, ТВ, видео.

 • 6 Ноќевања со појадок /полупансион/пансион според табелата во одбран хотел во Лорет де Мар.  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3* во регијата на Азурен брег (Ница - Кан).  
 • 1 Ноќевање со појадок во хотел 2*/3*во регија Венето.
 • Целодневна посета на Верона.

• Сместувањеи услуги во дво/тро/четворокреветни соби, според табелата.

• Организација и туристички придружник на патувањето.

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА 

 • Задолжително патничко осигурување: 420 денари (задолжително се плаќа во агенција).
 • Туристичка такса за хотели  на Азурниот брег и Италија: 5 € (задолжително се плаќа во агенција).
 • Туристичка такса за хотели  Шпанија: 1 €/ден хотел со 3* / 1,50 €/ден хотел со 4* (се плаќа на лице место).
 • Девизен дел, сервис на локалната Шпанска агенција: 25 € по лице.
 • Задолжителен пакет излети AZUREN BREG: Кан, Ница, Ез, Фрагонард, Монако, Монте Карло : 30 €  по лице.

• Доплата за еднокреветна соба: 50% плус од цената, (задолжителна резервација и плаќање во агенција).

 • Факултативни излети и влезници според програмата. Информации во агенција.
 • Девизниот дел, задолжителниот пакет излети AZUREN BREG, избор на факултативни излети, се уплатуваат кај водичот на групата пред пристигнување во Шпанија. Еднаш пријавен излет, нема можност за откажување.НАПОМЕНИ:

 • Редовната цена на аранжманот после 15 Март, се зголемува за 50 евра по лице.
 • Задолжителна АКОНТАЦИЈА при пријавување: 30% од вредноста на аранжманот.
 • Останатиот износ се плаќа најдоцна 14 ден пред тргање.
 • Плаќање во денарска противвредност 1€ (евро) = 62 денари
 • За реализација на програмата потребни се минимум 45 лица
 • Патниците се должни да поседуваат БИОМЕТРИСКИ ПАСОШ со рок на траење од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната
 • КОВИД 19 Протокол: Агенцијата континуирано ги следи протоколите за влез во земјите од програмата. За истите ги известува сите заитересирани патници.
 • НП – Ноќевање со појадок, Полупансион – (појадок + вечера), Полн Пансион ( појадок+ручек+вечера)
 • Распоредот на излети и посети може да претрпи измени
 • Цените на факултативните излети, влезници, локален превоз, може да претрпат измени
 • Распоредот на седење во автобусот е според датумот на уплатата, предност постари лица.
 • Со доплата од 10 евра по лице, може да се одбере број на слободно седиште. 
 • Задолжително, 48 часа пред поаѓање, проверете ја сатницата и местото на поаѓање.