• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ РОМАНТИК ПЛАЗА 4*

 

Хотел Романтик ПЛАЗА - Стар Дојран е лоциран на брегот на Дојранското Езеро во самиот центар на Стар Дојран. Има сопствен надворешен базен кој работи во летниот период (Април-Октомври), Голема конференциска сала (120 луѓе), Бар за 40 гости, Ресторан со капацитет од 300 гости , Ресторанска тераса со поглед на Дојранско Езеро со капацитет за 240 гости.

 

Ценовник 2020

• Во цените не е вклучена туристичка такса од 40 денари по лице на ден.

• За деца до 6 години – бесплатно

• За деца 6-12 години се доплатува 180,00 ден на ден

• 3-то лице возрасен во двокреветна соба со помошно легло доплаќа 70% од цената по лице за двокреветна соба

• 3-то лице возрасен во апартман 180,00 ден на ден

• Дополнителен мени оброк чини 390,00 ден по лице

• Користење на надворешен базен бесплатно

• Секоја соба е опремена со централна климатизација за греење и ладење , купатило со бања , ТВ , Интернет WiFi,    телефон со директна линија

• Конференциска Сала: Капацитет 120 гости ( LCD проектор,платно, флип чард табла, интернет)

  Цена:910 денари/час/За гостите сместени во хотелот користење на салата е БЕСПЛАТНА.

  Check-In: 14:00    Check- Out: 12:00

 

Политика на отказ на резервација:

До 8 дена пред пристигање – без пенали, од 7 до 0 дена пред пристигање – 100% пенали