• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA ARONIS (28)

 

НЕИ ПОРИ – едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани и кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека.

Вила АРОНИС (А-кат) се наоѓа во вториот дел на местото, на околу 50 метри од плажа. Сите соби се опремени со кујна, ТВЦ, ТВ и тераса. Користењето на WI-FI е бесплатно. Климата е со доплата (5 ЕУР на ден).

 

- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018
- 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.201
9
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.201
9 

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

 

ТЕРМИН 

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

1/4 СТУДИО

 

25.05.-01.06.

7

59 €

69 €

79 €

ПРОМО

01.06.-08.06.

7

99 €

109 €

119 €

ПРОМО

08.06.-15.06.

7

119 €

139 €

149 €

ПРОМО

15.06.-22.06.

7

169 €

179 €

189 €

 

22.06.-29.06.

7

199 €

209 €

219 €

 

29.06.-06.07.

7

229 €

239 €

249 €

 

06.07.-13.07.

7

249 €

259 €

279 €

 

13.07.-20.07.

7

269 €

279 €

309 €

 

20.07.-27.07.

7

289 €

299 €

339 €

 

27.07.-03.08.

7

289 €

299 €

339 €

 

03.08.-10.08.

7

289 €

299 €

339 €

 

10.08.-17.08.

7

289 €

299 €

339 €

 

17.08.-24.08.

7

289 €

299 €

309 €

 

24.08.-31.08.

7

279 €

289 €

299 €

 

31.08.-07.09.

7

209 €

219 €

239 €

 

07.09.-14.09.

7

179 €

189 €

209 €

 

14.09.-21.09.

7

129 €

139 €

159 €

ПРОМО

21.09.-28.09.

7

89 €

99 €

109 €

ПРОМО

28.09.-05.10.

7

59 €

69 €

79 €

ПРОМО


Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра, плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 61.8 Денари. На промо цените не следува попуст. 

 

Напомена:

* Клима уредот не е вклучен во цената. За клима се доплаќа во самата вила 5 Евра на ден

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ о Кичево за Пиериа :

Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (пред т.а.Меридијан) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Кичево за Пиериа :

04:00 h Битола (Пред спортска Сала)

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

02:45 h Кичево (пред т.а.Меридијан) -Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Меридијан“.