• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA LUNA (24)

Локација

Вила Луна се наоѓа во Ксамил на 70м, на 200м од центарот на градот.

Вилата се наоѓа во Ксамил, едно од најпознатите летувалишта во Албанија, место со прекрасни егзотични плажи и тиркизно море и неколку острови до кои може да се стигне со пливање. Освен тоа се карактеризира со мирно море, долги сончеви денови, одлична храна и прекрасни зајдисонца. Место за релаксирачки одмор.

GPS координати: 39.767028, 19.998167
GPS:  39°46’01.3″N 19°59’53.4″E

Плажа

70 метри од градската песочна плажа Бела Виста.

Опис на објектот

Вилата располага со четворокреветни студиа со капацитет до 4 лица и апартман за 6 лица.
Сите студија и апартмани се опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, безжичен интернет.

*Климата е вклучена во цената


За користење на КОВИД-19 ваучер, контактирајте нѐ!

На ПРОМО цените не следува попуст за два последователни термина и попуст за рана резервација, попустите не можат да се комбинираат

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021


LUNA - KSAMIL
ЦЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Период Ноќ 1/2 ( студио за две лица) 1/3 ( студио за 3 лица) 1/4 ( студио за 4 лица) 2/6 ( апартман за 6 лица) Промо цени на кои не следува попуст
28.05 – 04.06.2021 7 60 71 83 107 Промо цена
04.06 – 11.06.2021 7 83 95 107 155 Промо цена
11.06 – 18.06.2021 7 164 175 186 241
18.06 – 25.06.2021 7 186 197 219 274
25.06 – 02.07.2021 7 208 219 230 307
02.07 – 09.07.2021 7 252 263 285 351
09.07 – 16.07.2021 7 296 307 329 406
16.07 – 23.07.2021 7 296 307 329 406
23.07 – 30.07.2021 7 296 307 329 406
30.07 – 06.08.2021 7 296 307 329 406
06.08 – 13.08.2021 7 296 307 329 406
13.08 – 20.08.2021 7 296 307 329 406
20.08 – 27.08.2021 7 285 296 318 384
27.08 – 03.09.2021 7 252 263 285 351
03.09 – 10.09.2021 7 164 175 197 230
10.09 – 17.09.2021 7 142 153 164 186
17.09 – 24.09.2021 7 107 119 131 143 Промо цена
24.09 – 01.10.2021 7 71 83 95 119 Промо цена

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку граничен премин Меџитлија: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку граничен премин Меџитлија:
Битола (Пред спортска Сала) – 35€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 35€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
03.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
04:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
04.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

 

Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ВАЖНО: Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола со што задолжително е поседување на валиден ПАСОШ ( Ако автобускиот превоз  НЕ може да се реализира преку ГРЦИЈА во тој случај би биле валидни нови цени за патување преку граничен премин Ќафасан-Струга )

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

  • *Loyalty card – попуст 7% и не се комбинира со попустот за рана резервација и промо цените
  • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
    * попустите не може да се комбинираат,
  • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
  • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
  • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
  • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА Меридијан травел