• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA MEGALI ALANA (28)

 

Скотина е мало место, оддалечено 20-на км. од Катерини и на околу 5 км. од Лептокарија и Сан Пантелејмон. Мирно и прекрасно место, идеално за фамилијарен одмор, дестинација која ја препорачуваме и на оние патници кои сакаат одмор без вообичаениот метеж што го имаме во поголемите туристички места...Во самото место има неколку супер-маркети, таверни и кафе-барови, прекрасна песочна плажа, со кристално чисто море.


Вила MEGALI ALANA – „Б“ категорија е оддалечена околу 150 м. од плажа, располага со огромен тревнат двор, паркинг места за возилата, скара во самиот двор. Сместувачките капацитети се на приземје и 1.спрат, четирикреветните студиа располагаат со 2 дупли лежаи, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима, додека трикреветните студиа располагаат со 1 дупли + 1 моно лежај, кујна одделена од спалната соба, ТВЦ, ТВ, тераса и клима.


- 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2019
- 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
- 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
 

- 07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

 

 

ТЕРМИН

 

НОЌИ

 

1/2 СТУДИО

 

1/3 СТУДИО

 

1/4 СТУДИО

 

Коментар

23.05.-30.05.

7

39 €

49 €

69 €

ПРОМО

30.05.-06.06.

7

69 €

89 €

99 €

ПРОМО

06.06.-13.06.

7

99 €

109 €

129 €

ПРОМО

13.06.-20.06.

7

149 €

159 €

169 €

 

20.06.-27.06.

7

179 €

189 €

199 €

 

27.06.-04.07.

7

209 €

219 €

229 €

 

04.07.-11.07.

7

229 €

239 €

249 €

 

11.07.-18.07.

7

249 €

259 €

269 €

 

18.07.-25.07.

7

269 €

279 €

289 €

 

25.07.-01.08.

7

269 €

279 €

289 €

 

01.08.-08.08.

7

269 €

279 €

289 €

 

08.08.-15.08.

7

269 €

279 €

289 €

 

15.08.-22.08.

7

269 €

279 €

289 €

 

22.08.-29.08.

7

259 €

269 €

279 €

 

29.08.-05.09.

7

189 €

199 €

219 €

 

05.09.-12.09.

7

159 €

169 €

189 €

 

12.09.-19.09.

7

99 €

119 €

139 €

ПРОМО

19.09.-26.09.

7

69 €

79 €

89 €

ПРОМО

26.09.-03.10.

7

39 €

49 €

59 €

ПРОМО

Цените се дадени по студио за 7 ноќевања без попуст во евра,

плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62.00 Денари.

На промо цените не следува попуст.

 

Напомена :

* Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената.

* Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пиериа чини :

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа :

Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес – 40€ по лице

Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово – 40€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) - 35€ по лице

Неготино (бензинска пумпа, Неготино) - 35€ по лице

Удово (бензинска пумпа, Удово) - 35€ по лице

Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице


ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Кичево за Пиериа :

Битола (Градска Автобуска Станица) – 30€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола -30€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола - 35€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола - 35€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола -35€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола -30€ по лице


- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно


Време на поаѓање превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота ) :

04:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
05:00 h Скопје (Дрводекор)
05:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
06:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Удово

06:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово)
07:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Кичево за Пиериа :

05:00 h Битола (Градска Автобуска Станица)

04:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола

03.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

03:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола

03:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

04.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и Т.А Меридијан.