• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

PALM BEACH RESORT & SPA (22)

 

Palm Beach Resort се наоѓа покрај песочната плажа. Познатите точки во Хургада  како Sindbad Aqua Park и Hurghada Downtown се на дофат.
Palm Beach Resort ги отвори своите врати во 1998 година. Ресортот во својот склоп има тениско игралиште, ноќен клуб, приватна плажа, два базени и аква парк,нуди индивидуални соби со поглед кон морето.Собите се опремени со сеф, греење, безжичен интернет, повеќеканален ТВ и дневен престој. Бањите се опремени со туш, фен и биде.
Гостите уживаат во вегетаријанска храна во шармантен амбиент на клуб ресторанот. Безалкохолни пијалоци, кафе и вина се нудат во диско барот.
Аеродромот во Хургада  е оддалечен 20 минути возење со автомобил.
Удобниот хотел нуди бесплатна шатл-служба, 24-часовна безбедност и пеглање.
On-site објектите за уживање вклучуваат sundeck, затворен базен и базенска област. Спа и велнес центар (со доплата). Хотелот нуди аквафит, аеробик часови и часови за гимнастика кои им помагаат на гостите да останат витки.Понудата на хотелот го вклучува и нуркачкиот центар Caves каде што може да уживате во бројни спортови на вода, како што се нуркање и сурфање на даска.

Содржини:
Соби за непушачи
Соби / капацитети за лица со посебни потреби
Лифт
Сеф
Менувачница
Wi-Fi
24-часовна рецепција
Соба за багаж
Пристап за инвалидски колички
24-часовна безбедност
Банкомат / АТМ
Повеќејазичен персонал
Продавница за кафе
Подароци / весници
Детектори за чад
берберница
Не е дозволено за животни
Фризер
Паркинг
Приватна плажа

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.

Early booking cena валидна за резервации до 31.03 и 50% уплaта до 05.04.2019

Цените се дадени по лице и истите вклучуваат:

6 ноќевања на улусга All inclusive
Авионски билет со чартер лет на релација Скопје - Хургада - Скопје (директен летдозволени 20 кг чекиран багаж по лице
Трансфер  аеродром - хотел - аеродром
Организација на аранжманот

Цената не вклучува:

Аеродромски такси во висина од 80 еур по лице (25 еур за деца до 1.99 г)
Египетска влезна виза - за патници со маккедонски пасоши се добива на аеродром при пристигнување во Хургада.
Потребно е да имате пасош со важност најмалку 6 месеци од датумот на завршување на Вашиот престој во Хургада и хотелска резервација.
Цената на визата е 25$ и истата се плаќа на лице место.
Пансионски услуги во хотелот после одјавување на собите 
Патничко осигурување
Факултативни екскурзии и индивидуални трошоци.

Сите цени се израсени во евра, плаќањето е во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари.