• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

CASTELLASTVA 4* (1)

Положба: се наоѓа во  ценарот на Петровац.
Сместување: 51 двокреветна соба и 120 трикреветни соби, опремени со бања, балкон, клима, ТВ, телефон.
Услуга: полупансион – појадок и вечера.
Содржини: рецепција, лоби бар, аперитив бар, паркинг со доплата 7 евра на ден, можност да изнајмите сеф или минибар.  Wi-Fi на рецепција
Плажа:  на 150 м од плажа.
Спорт и забава: минитеретана на отворено, игротека за деца на отворено. 

Цените се дадени на ден по лице за сместување во соба според табелата.    
Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).

Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.