Вила Атина Студиос (23)

Вила Атина Студиос е лоцирана во Голден Бич на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi - Fi и сопствена тераса со тенди. Вилата располага и со сопствен паркинг и двор за користење на гостите со гарнитура за седење.

Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43' 53.16" N 24º 45' 33.11" E

Vila ATHINA - Golden Beach

на 70 метри од плажа , поглед кон море

термин

Број на ноќи

1/2+1  студио стандардна соба

1/3 студио

стандарна соба

 

 

макс. 2 лица и 1 дете до 10 години

Макс. 3 лица

26.05.2023

7

              139 €

            149 €

02.06.2023

7

              169 €

            179 €

09.06.2023

7

              219 €

            229 €

16.06.2023

7

              269 €

            279 €

23.06.2023

7

              299 €

            309 €

30.06.2023

7

              369 €

            379 €

07.07.2023

7

              409 €

            419 €

14.07.2023

7

              469 €

            479 €

21.07.2023

7

              519 €

            529 €

28.07.2023

7

              519 €

            529 €

04.08.2023

7

              519 €

            529 €

11.08.2023

7

              519 €

            529 €

18.08.2023

7

              519 €

            529 €

25.08.2023

7

              439 €

            449 €

01.09.2023

7

              359 €

            369 €

08.09.2023

7

              299 €

            309 €

15.09.2023

7

              219 €

            229 €

22.09.2023

7

              169 €

            179 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации • Доплата за клима - 5 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа при пристигнување во објектот
 • Доплата за сеф - 3 евра по соба на ден (опционално) - се плаќа во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

               Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути
 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус
 • Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

 

Поаѓање од:

Скопје - 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)