• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

ХОТЕЛ ТУРИСТ 3*

 

Локација

Хотелот е во склоп на комплексот Метропол, во прекрасен предел меѓу планината Галичица и езерото.

 

Опис на објектот

Извонредна местоположба, сопствена плажа, спортски терени, паркинг. 88 двокреветни соби.

Располага со: ресторан со бар, надворешен базен, сауна, масажа, приватна плажа, тераса, игралиште за тенис, пинг-понг, кајакарство, пешачки патеки, wifi, паркинг.


Ценовник јуни-октомври 2020 година

Цените се по лице на ден на база полупансион со вклучени туристичка такса и ДДВ


Попусти и доплати:

  • За услуга ноќевање со појадок цената се намалува за 3 по лице на ден
  • За престој од само едно ноќевање, цената се зголемува за +5
  • Гаранција за соба со поглед кон езеро доплата +3  по соба од ноќ
  • Дете до 6 години без сопствен кревет – бесплатно
  • Дете 6-10 години користи кревет има 50 % попуст
  • Трет кревет во соба – 30 % попуст