Вила ЛЕМИ (5)

На првиот крак на Касандра се наоѓа Полихроно – едно од најлуксузните места, со долга песочна плажа, со маркети, пекари, хотели, вили и апартмани, таверни, кафулиња, барови…

Вила ЛЕМИ на 20 – 30 м од плажа, располага со: 1/2, 1/3 стд – апп (1 дупли и 1 поединечен крвет), 1/4 студија (1 дупли и 2 поединечни крвети) , опремени со:мини кујна, купатило, ТВ, тераси,WI-FI . Агенцијата не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде е наведен интернетот како бесплатна услуга.Климата е вклучена во цената.

ПОЛИХРОНО

ЛЕМИ

ПЕРИОД

НOЌ 1/2

 

стд

1/3

 

стд

1/4

стд

01.06-08.06

7 95 100

105

08.06-15.06

7 150 160

170

15.06-22.06

7 200 220

240

22.06-29.06

7 260 280

300

29.06-06.07

7 280 300 320

06.07-13.07

7 300 320

340

13.07-20.07

7 320 340

360

20.07-27.07

7 340 360

380

27.07-03.08

7 340 360

380

03.08-10.08

7 340 360

380

10.08-17.08

7 340 360

380

17.08-24.08

7 330 350

370

24.08-31.08 7 300 320

340

31.08-07.09

7 240 260

280

07.09-14.09

7 180 190

200

14.09-21.09

7 140 150

160

21.09-28.09

7 95 100

105

Цените се изразени во евра за наем на студија или апартмани за 7 ноќевања.           

Доплата за туристичка такса 0.5еур по соба по ден,1 еур во дуплекс(се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Од Прилеп 05:00 Враќање: Полихроно 13:30 ч. по локално време.

Цена: 1950 ден. (31.5 €), за деца до 14 год 1250 ден. (20 €) повратен билет.

Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза 

Собите се напуштаат во 9 ч а сместувањето во 14 ч по локално време.


Останати услови :

 • Патниците се должни  1 ден пред поаѓање да се информираат во агенција во врска со патувањето.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 10-15 минути пред поаѓањето.
 • Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира превозното средство
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • При сместувањето, ако гостите забележат некој недостаток, или дел од инвентарот да е оштетен, должни се да ги известат сопствениците на објектот,или лицето кое ги сместува, за да не дојде до плаќање на веќе оштетен инвентар.
 • Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на самата агенција.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.

Villa lEMI – Polychrono

Polychrono 630 85 POST CODE , Greece

Координати: 40.0159829,23.5288526