• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

Будва (90)

Бар – Будва – Острог


1 ден 17.06.2021 Состанок на групата во 22.30 часот и поаѓање за Црна Гора, со попатни паузи и царински формалности.

2 ден 18.06.2021 -БАР-БУДВА . По кратката пауза се упатуваме за Бар – Посета на црквата Св.Јован Владимир и летната резиденција на единствениот црногорски крал Кралот Никола I.  Околу пладне се упатуваме за Будва, со краток панорамски разглед на Св. Стефан. Сместување во собите. Слободно време . Ноќевање.

3 ден 19.06.2021 БУДВА  – КОТОР – ТИВАТ

Изутрината  факултативен излет  заминување за Бока которски залив.–…Посета на Котор,со можност за крстарење  каде може да се видат: стариот град со ѕидините, Катедралата на св. Трифун, Столбот на срамот… Потоа заминување за Тиват  - со посета на Порто Монтенегро. Вечерта вракање во Будва. Ноќевање.

4 ден 24.05.2021 БУДВА – ЦЕТИЊЕ – ОСТРОГ

Изутрината одјавување од сместувањето и заминување за Острог , со попатна посета на Цетиње . Пристигнување во Острог во пладневните часови. Посета на манастирот и заминување за Македонија со попатни паузи и царински формалностии


ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ :

3650 ден. (редовна)

3038 ден. (промо цена)


Цената вклучува :

-Сместување во апартмани и  студиа

-Превоз на дадената релација

-Организација и водство на групата

-Посета на Бар – Цетиње и Острог

-Посета на шопинг центар ( во зависност од условите на патот и временската рамка)


Цената не вклучува:

-Факултативен целодневен излет до Тиват – Котор и крстарење по Бока Которски залив   25Евра

-Туристичка такса Острог и Цетиње 2 ерва – задолжителна

-Превоз до горен и долен манастир – Острог 2 евра

-Заолжително патничко осигурување

 

Доплата за еднокреветна соба 20 евра