• Бул. Ослободување
  • Лок. 8, 6250 Кичево

HOTEL JUNIOR 3*

 

Локација: на Копаоник, во туристичкиот центар Брзече на 1070м надморска височина
Содржини: 69 соби и 9 категории на свити, Спа центар (релаксирачки базен 2x4m,  сауна, џакузи, соба за масажа, ...), сопствена ски патека за почетници – 400м, ски услуги, Ресторан „For Seasons”, a la carte “Vicenzo” ресторан, конференциска сала, 2 сали за состаноци, дискотека, приватен паркинг, фитнес центар, тениски терени, игралиште за кошарка, одбојка,ракомет и фудбал, мини маркет, менувачница...
Економик соби: 15-21м2 за макс. 2 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Стандардни соби: 21,5-25м2 за макс. 3 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Комфорт соби: 25-33,5м2 за макс. 4 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.
Фамилијарни соби: 33,5-37м2 за макс. 5 лица, кабловска ТВ, сеф, телефон, интернет, мини бар, тоалет со туш кабина и фен.


*Цените се изразени во € по соба/ноќ (за наведениот број на лица), за уплати во денарска противвредност (1€=62мкд)

Цената вклучува:
- Цените се дадени по соба, за минимум 4 или 5 ноќевања.
- Сместување на база полупансион (појадок и вечера)

- Хотелско осигурување
- Јавен паркинг (доколку има места, вкупно за 70 возила)
- Анимација за деца во попладневните часови 
- Wi-Fi (безжичен интернет) во лоби
- Хотелско осигурување 
- Ски остава

Цената не вклучува (задолжително плаќање при резервација):                
- Tакса за престој која за возрасни изнесува 1€ по лице за ноќевање, за деца од 7-15 год. -изнесува 0,5€ по лице за ноќевање. Деца до 7 год. не плаќаат такса за престој.

Можност за користење на услуги со доплата:
- Ски бус до центарот на Копаоник
- Ски карта за терените на Хотел Јуниор, ски опрема и ски инструктор
- Услуга за полупансион  
- Користење на спа центар: базен 2x4 м, сауна, џакузи, амам...
- Теретана
- Останати анимации: билијард, статичен фудбал, пинг понг, мал хокеј...

Попусти и доплати:                                               
- 1 Дете од 0-6 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – БЕСПЛАТНО, 2 дете 0-6г и дете од 7-11 год. во придружба на двајца возрасни доколку користи заеднички кревет – 12€ по ден/полупансион

Услови за отказ на резервација:
- Отказ на резервација се прави со уредно пополнет записник за отказ на аранжманот и причините за истиот.
- Пенали за отказ на резервација се плаќаат во зависоност од датумот на откажување на резервацијата и периодот пред почнување на истата според следните услови:
- 5% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период до 45 дена пред почетокот на аранжманот.
- 10% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 44-30 дена пред почетокот на аранжманот.
- 20% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 29-20 дена пред почетокот на аранжманот.
- 40% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 19-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 14-10 дена пред почетокот на аранжманот.
- 90% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отказ во период помеѓу 9-6 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од целосниот износ ќе бидат наплатени за отка во период помеѓу 5-0 дена пред почетокот на аранжманот.
* Хотелот ќе наплати 100% од износот на резервацијата и во случај доколку патниците порано го напуштат од датумот на check out.