• Бул. Ослободување
 • Лок. 8, 6250 Кичево

VILA VERGINA (24)

Поаѓање од Кичево и од други градови во Македонија

Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица лоцирани на прв кат.Сите соби и студија се опремени со мини кујни со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, клима без доплата, ТВ, балкон и  wi-fi ( почнувајќи од 01.06.2019) 

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 31.03.2021

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термина и попуст за рана уплата 

ВЕРГИНА - ХАНИОТИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Термини

Ноќ.

1/3  (студио за 3 лица) приземје

1/4  (студио за 4 лица)  приземје

1/2 (студио за 2 лица) спрат

1/3  (студио за 3 лица) спрат

Апп со една спална (4л)

Коментар

23.05-30.05.2021

7

107

119

95

119

155

Промо цена

30.05-06.06.2021

7

131

155

119

143

179

Промо цена

06.06-13.06.2021

7

153

197

142

164

307

 

13.06-20.06.2021

7

252

274

241

263

384

 

20.06-27.06.2021

7

318

340

307

329

417

 

27.06-04.07.2021

7

340

362

329

351

494

 

04.07-11.07.2021

7

373

395

362

384

505

 

11.07-18.07.2021

7

417

439

406

428

538

 

18.07-25.07.2021

7

461

483

439

472

560

 

25.07-01.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

01.08-08.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

08.08-15.08.2021

7

461

483

439

472

560

 

15.08-22.08.2021

7

428

450

417

428

505

 

22.08-29.08.2021

7

384

406

373

406

428

 

29.08-05.09.2021

7

296

318

285

296

340

 

05.09-12.09.2021

7

252

252

241

252

285

 

12.09-19.09.2021

7

191

215

179

191

203

Промо цена

19.09-26.09.2021

7

107

119

107

107

155

Промо цена

  

- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Ханиоти чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 40еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон - 30еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 30еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Кичево (пред Т.А. Меридијан) Трансфер до Битола – 35еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 30еур по лице

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена за Скопје и 15еур за Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
 • Возрасно лице над 63год - 10еур попуст
 • Агенцијата го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст(овој попуст не е важечки за промо термините)

* попустите не може да се комбинираат,

*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на патување