Hotel Maya Bay** ( 22 )

GPS: 40.072341; 23.449572


Хотелот има одлична локација, земајќи го во предвид фактот дека се наоѓа во близина на центарот на Калитеа, која истовремено нуди прекрасен поглед на Заливот Торонеос. Во близина на хотелот се наоѓаат најпознатите ноќни клубови од овој регион, кои нудат разновидна програма.


Плажа: Неполни 5 минути од песочна плажа.

Услуга:  Наем на соба

Интернет: Бесплатно на бар / базен.

Сместување: Стандардна Двокреветна соба (Double Standard Room) - Двокреветни стандардни соби имаат страничен поглед на море.

Вид на дополнително легло: кауч на пуштање, може да се сместат 2 деца до 11.99 години или 1 возрасен.

Сите соби се опремени со ТВ, мини бар, клима уред, телефон, фен за коса, LCD телефизор, сеф, софа (дополнително легло), балкон, купатило со туш.

Хотелски содржини: 

Надворешен базен (бесплатно), бар покрај базен, рецепција 24 / 7, игротека за деца

Важна напомена:

При користење на лежалки и чадори на плажа строго е забрането консумирање на храна и пијалоци купени надвор од хотелот / барот на плажа. Истите се достапни и можат да се купат во барот на плажата.

 


Термин

Услуга

Цена по лице

Попуст

 

Цена по лице за 7 ноќевања

21.05 - 28.05.23

7 RO

99 €

20%

79€

28.05 - 04.06.23

7 RO

109 €

15%

93 €

04.06 - 11.06.23

7 RO

119 €

 

 

11.06 - 18.06.23

7 RO

139 €

 

 

18.06 - 25.06.23

7 RO

159 €

 

 

25.06 - 02.07.23

7 RO

189 €

 

 

02.07 - 09.07.23

7 RO

229 €

 

 

09.07 - 16.07.23

7 RO

279 €

 

 

16.07 - 23.07.23

7 RO

279 €

 

 

23.07 - 30.07.23

7 RO

279 €

 

 

30.07 - 06.08.23

7 RO

279 €

 

 

06.08 - 13.08.23

7 RO

279 €

 

 

13.08 - 20.08.23

7 RO

279 €

 

 

20.08 - 27.08.23

7 RO

259 €

 

 

27.08 - 03.09.23

7 RO

219 €

 

 

03.09 - 10.09.23

7 RO

189 €

 

 

10.09 - 17.09.23

7 RO

169 €

 

 

 

Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

 

 

 

Во цената е вклучено:

•  7 ноќевања

•  Користење на клима уред 

•  Wi-Fi на базен и бар / лоби


За уплатени два последователни термини  7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на терминит со пониска цена

 

 

Доплати:

•  Туристичка такса од 1,5 евра по соба на ноќ која се плаќа во хотел;

•  2-ро дете од 0-11,99 години - доплата од 9€ на ноќ;

•  Трет  возрасен сместен на дополнително  легло 13€ на ноќ

 

Напомена за резервации со попусти:

  • бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
  • агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
  • резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
  • доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација. 
  • за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
  • Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

                                                     Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:

Скопје 45 

Битола 40 

Време на поаѓање  Скопје -  Халкидики

Време на поаѓање Битола - Халкидики 

Време на поаѓање од Грција за Македониа (локално време)

Велес 45 

Прилеп 40 

• 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес

• 04:00 h Битола ( Автобуска Станица Транскоп-на перон)

Пефкохори – 14:15 (13:15 мк.време)

Штип 60 

Струга 50 

• 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица

• 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола

Ханиоти  – 14:30 (13:30 мк.време)

Радовиш 60 

Охрид 50 

• 04:00 h Скопје (Дрводекор)

• 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола

Полихроно – 14:45 (13:45 мк. време)

Струмица 60 

Кичево 55 

• 04:30 h Велес (бензинска пумпа Макпетрол

• 02:15 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола

Калитеа – 15:00 (14:00 мк. време)

Неготино 45 

Ресен 50 

• 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)

• 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола

 

ГП Богородица 45 €

 

• 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

•03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола

 

Превозот оди на релација Скопје - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

 

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.

Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран превоз до хотелот Potidea Golden Beach 

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.